سه شنبه 28 خرداد 1398 |

عوارض و بیماری های میانسالی مهم ترین مشکل پیش روی جانبازان

1398/01/21 معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات:

عوارض و بیماری های میانسالی مهم ترین مشکل پیش روی جانبازان

حیات: مهمترین مشکل جانبازان بیماری ها و مشکلات ناشی از بالا رفتن سن این عزیزان است

دکتر عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران به پایگاه خبری حیات گفت: با توجه به افزایش میانگین سنی جانبازان به حدود 54 سال، بیماری های ناشی از افزایش سن و مشکلات مربوط به ان از جمله مهم ترین مسایلی است که این عزیزان با ان روبرو هستند.

وی افزود: عوارض دوران میانسالی و بیماری های ناشی از افزایش سن برای عزیزان جانباز سخت تر و شدیدتر است زیرا این جامعه معزز خود با عوارض جانبازی و مصدومیت های ناشی از جنگ تحمیلی دست به گریبان هستند.

به بیان دکتر عباسپور بیماری های قلبی-عروقی، فشار خون، کلیوی، دیابت، بیماری های عضلانی-استخوانی، روحی- روانی و چاقی در میانسالی و سالمندی شدت و حدت بیشتری پیدا می کند و به همین دلیل بنیاد برای پیشگیری از این عوارض یا کاهش مشکلات ناشی از ان بیماری ها، پایش پیوسته سلامت جانبازان و انجام توانبخشی های خاص، برپایی دوره های اموزشی و نیز برگزاری اردوهای فرهنگی، ورزشی و تفریحی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی تاکید کرد: ورزش و ایجاد شادابی و افزیش روحیه برای جانبازان از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که باعث افزایش توان جسمی و روحی و تقویت سلامت ایشان می شود که برنامه های اردویی و مسابقات در همین راستا برگزار می شود.

معاون بهداشت و درمان بنیاد در پایان تاکید کرد: مباحث اموزشی شامل پزشکان مرتبط با جانبازان نیز می شود که در این زمینه اگاهی از مباحث طب سالمندی از ان جمله است. همچنین برای جانبازان و خانواده هایشان دوره ها، کلاس ها و حتی بسته های اموزشی برای پیشگیری از ابتلا به این عوارض و نحوه صحیح برخورد با ان ها ارائه می شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :