جمعه 16 خرداد 1399 |

70 درصد از متقاضیان تعیین درصد در سال 97 درصد جانبازی گرفتند

11:10:0    1398/01/21 مدیرکل کمیسیون های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات:

70 درصد از متقاضیان تعیین درصد در سال 97 درصد جانبازی گرفتند

حیات: در سال 97، تعداد ۶۱۱۵ نفر برای بار اول در استانها درخواست احراز و تعیین درصد جانبازی داشتند که با تشکیل پرونده و شرکت در کمیسیون های پزشکی، ۷۰ درصد متقاضیان، درصد جانبازی گرفتند.


دکتر غلامرضا طائبی مدیرکل کمیسیون های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با پایگاه خبری حیات ضمن اعلام این خبر گفت: در سال 97 تعداد ۶۱۱۵ نفر برای بار اول در استان ها درخواست احراز و تعیین درصد جانبازی داشتند که با طی مراحل احراز و نیز تشکیل پرونده و ارائه مستندات و مدارک لازم، در کمیسیون پزشکی شرکت کردند و پس از بررسی پرونده انان توسط پزشکان کمیسیون، تعیین درصد شدند. یاداوری می شود در سال 96، تعداد متقاضیان 7800 نفر بود.
دکتر طائبی در مورد فعالیت کمیسیون های پزشکی افزود: کمیسیون پزشکی یکی از کمیسیون های حساس و پرکار در بنیاد به حساب می اید کار اصلی این کمیسیون تعیین درصد جانبازی یا از کارافتادگی عزیزانی است که در جنگ صدمه دیده اند چه صدمه روحی و عصبی و چه جسمی(قطع عضو) و شیمیایی.
وی با اشاره به این که دور شدن از زمان جنگ تحمیلی به معنای کاهش فعالیت کمیسیون های پزشکی نیست ادامه داد: با این که از دفاع مقدس چند دهه فاصله گرفته ایم ولی همچنان عزیزانی داریم که برای بار اول در این کمیسیون تشکیل پرونده داده و متقاضی تعیین درصد جانبازی شده اند عده ای از این عزیزان کسانی هستند که در دفاع مقدس مجروح شده ولی تا کنون ان را نادیده گرفته اند و بقیه نیز شامل مدافعان حرم، مدافعان امنیت کشور در مرزها و مبارزه با اشرار و اسیب دیدگان مین های به جا مانده از جنگ عراق علیه ایران هستند که دچار صدمات جسمی شده اند و بایستی پرونده شان مورد بررسی برای تعیین درصد جانبازی قرار گیرد. بنابراین همچنان کار این کمیسیون با قدرت و شدت دنبال می شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :