جمعه 15 آذر 1398 |

مردم و ایثارگران 4 شهر خوزستان باید خانه های خود را تخلیه کنند

10:15:0    1398/01/17 مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان در گفت و گو با حیات:

مردم و ایثارگران 4 شهر خوزستان باید خانه های خود را تخلیه کنند

حیات: طی امروز و فردا باید مردم مردم چهار شهر حمیدیه، سوسنگرد، هویزه و بستان باید از شهرهای خود خارج شوند که خانواده های ایثارگران هم از این قاعده مستثنی نیستند.

عبدالرضا فرجیان در گفت و گو با پایگاه خبری حیات گفت: حدود یک هفته است که موکب های فرزندان شاهد و ایثارگر در شهرهای هویزه، سوسنگرد، شوش و دزفول به خانواده های سیل زده خدمات رسانی می کنند. با تصمیمی که در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گرفتیم پیشنهاد خدمات رسانی موکب های اربعین را به استانداری دادیم که مورد استقبال قرار گرفت.

وی ادامه داد: این در حالی است که ستاد عتبات استان هم برای امداد رسانی به سیل زدگان آماده شده است و این مواکب در استان های همجوار مثل لرستان هم فعالیت دارند.

فرجیان تهیه گزارش از میزان خسارت های وارد شده به مردم استان خوزستان را بر عهده کمیته بحران و اماکن استان خواند و گفت: بنیاد بر حسب وظیفه می تواند از این گزارش استفاده کند و در جریان میزان خسارت ها قرار بگیرد. ما با سرکشی های که به شهرهای مختلف استان داشتیم در جریان مشکلات خانواده های ایثارگر قرار گرفتیم اما نتیجه بررسی های انجام شده بعد از فروکش کردن بحران مشخص خواهد شد.

فرجیان با اعلام این که طی امروز و فردا باید مردم چهار شهر استان خوزستان خانه های خود را تخلیه کنند تصریح کرد: طبق پیش بینی های انجام شده بارش های اخیر در روزهای آینده به قدری خواهد بود که مردم چهار شهر حمیدیه، سوسنگرد، هویزه و بستان باید از شهرهای خود خارج شوند که خانواده های ایثارگران هم از این قاعده مستثنی نیستند. هم اکنون ورودی و خروجی سد کرخه یکسان است و اگر شرایط بخواهد به همین منوال ادامه پیدا کند بدون شک سیلاب بزرگتری نسبت به سایر استان ها در خوزستان شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به خطرات احتمالی در شهر اهواز نیز گفت: اهواز هم به خاطر طغیان رودخانه ها در لبه تیغ قرار دارد و ممکن است در اثر سیلاب های ایجاد شده این شهر هم زیر آب برود. در حال حاضر جاده های ساحلی همگی دچار آبگرفتگی و  سبب شده تا فاضلاب شهری هم توانایی خروج آب های آلوده را نداشته باشد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :