یکشنبه 27 مرداد 1398 |

بیانیه «گام دوم انقلاب» تکلیف ایثارگران را در قبال کشور روشن می کند

1397/12/23 دبیر کل تشکل های ایثارگران بازنشسته در گفت و گو با حیات:

بیانیه «گام دوم انقلاب» تکلیف ایثارگران را در قبال کشور روشن می کند

حیات: دبیر کل تشکل های ایثارگران بازنشسته با بیان این که پرداختن به بیانیه «گام دوم انقلاب» لازم شمرده می شود اذعان کرد: این بیانیه تکلیف ایثارگران را در قبال کشور روشن می کند.

امیر سرتیپ خلبان عابدی در حاشیه نشست دبیران تشکل های ایثارگر با مدیر کل مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر به خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: در وهله اول این سوال باید پرسیده شود که ما به عنوان ایثارگران چقدر توانستیم به وظایف خود عمل کنیم؟پاسخ به این سوال نیاز به "خود نقادی" دارد چراکه خود نقادی در چنین مجامعی ما را از بازگشت به عقب برحذر می دارد.

عابدی صدور بیانیه «گام دوم انقلاب» را برای ملت ایران و تمامی ایثارگران راهگشا خواند و اذعان کرد: امروز لازم است که در تمامی مجامع برگزار شده راجع به بیانیه «گام دوم انقلاب» صحبت شود. این بیانیه تکلیف همه ما را روشن می کند و نشان می دهد که ما در قبال کشور، شهدا و مردم چه وظایفی بر عهده داریم.

این خلبان دوران دفاع مقدس رضایتمندی مردم را یکی از شاخصه های مهم ملی خواند و بیان کرد: رضایتمندی مردم یکی از شاخصه های مهم ملی محسوب می شود که می تواند منجر به وحدت ملی شود. در بیانیه مقام معظم رهبری دقیقا به ایجاد وحدت ملی اشاره شده است که با حضور جوانان این وحدت میسر خواهد شد. در حقیقت وحدت باعث به وجود آمدن امنیت می شود که در راه رسیدن به چنین شاخصه ای ما خون های بسیاری داده ایم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر شاخصه های چون امنیت و اقتدار به افزایش رضایتمندی مردم منجر خواهد شد. چنین است که می بینیم تمامی این شاخصه ها در یک چرخه قرار دارد و لازم و ملزوم یکدیگر به شمار می آید.

عابدی با اشاره به رهنمودهای امام (ره) گفت: برای همین است که امام (ره) فرمودند «پشتیبان ولی فقیه باشید تا به نظام آسیب نرسد». یا در جای دیگر فرمودند «نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد». وقتی مردم این سخنان را در چهل سال گذشته شنیدند مسلما دغدغه های آنها نسبت به آینده کشور افزایش پیدا می کند و نگرانیشان در قبال شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور طبیعی خواهد بود.

این خلبان بازنشسته ارتش با تاکید بر این که باید در مسیر توسعه عدالت محور در تمامی حوزه ها گام برداریم اذعان کرد: توسعه عدالت محور از دیگر شاخصه های ضروری کشور شمرده می شود که با ان می توانیم ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی را حفظ کنیم. متاسفانه به این شاخصه طی سال های گذشته توجه چندانی نشده است. با وجود این باید با تغییر سیاست ها در حوزه های مختلف گام های موثری در راستای رضایتمندی مردم برداریم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :