یکشنبه 27 مرداد 1398 |

روحیه ایثارگری مجبتی متأثر از حضور من در جبهه بود

1397/12/23 جانباز و پدر مجتبی خادمی اهداء کننده عضو در گفت و گو با حیات:

شنیدن فداکاری های رزمندگان از مجتبی یک ایثارگر ساخته بود

حیات: پدر مجتبی خادمی اهدا کننده عضو با بیان این که فرزندش قبل از فوت اقدام به دریافت کارت اهداء عضو کرده بود، تصمیم فرزندش را متأثر از شنیدن خاطرات ایثارگری های رزمندگان و خود او در دوران دفاع مقدس برشمرد.

منصور خادمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات اذعان کرد: مجتبی از زمانی که وارد بسیج شد داوطلبانه اقدام به دریافت کارت اهداء عضو کرد. زمانی که ما از این موضوع مطلع شدیم، توضیحاتی را داد که قانعمان کرد. همین مساله باعث شد تا مجتبی حتی برای دریافت کارت اهداء عضو سایر اعضا خانواده اقدام کند.

این جانباز 15 درصد با اشاره به نحوه فوت فرزندش گفت: یک شب مجتبی وقتی از پایگاه بسیج خارج می شد سوار بر موتور بود که گوشی تلفن همراه او از جیبش روی زمین می افتد. مجتبی برای برداشتن تلفن همراه از موتور پیاده می شود که متاسفانه در اتوبان بعثت بر اثر برخورد یک خودرو با او دچار ضربه مغزی می شود.

خادمی با اعلام این که فرزندش یک هفته در کما بود اذعان کرد: مجتبی بعد از چندین عملی که روی سرش انجام می شود یک هفته ای را در کما بود که در آخر پزشکان بیمارستان اعلام کردند که مرگ مغزی با مرگ طبیعی فرقی ندارد و بازگشت مجتبی دیگر امکان پذیر نیست. آنها خواستار آن بودند که اعضای سالم بدن مجتبی به سایر بیماران نیازمند داده شود. من هم با شنیدن این جملات به پزشکان اعلام کردم که مجتبی از قبل برای اهداء اعضا بدنش رضایت قلبی داشته و به همین منظور کارت اهداء عضو دریافت کرده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که ما از قبل، نسبت به اهداء اعضای بدن مجتبی یا هر یک از اعضای خانواده در صورت بروز حوادث، آمادگی داشتیم به همین خاطر مشکل چندانی برای امضای رضایت نامه احساس نکردیم و با خیالی آسوده این کار را انجام دادیم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس روحیه ایثارگری فرزندش را متأثر از حضور خود وی در جبهه خواند و گفت: این که مجبتی روحیه ایثارگری داشت بدون شک به حضور من در جبهه و بیان خاطراتم از آن دوران باز می گردد. طوریکه مجتبی همیشه خود را سرباز این کشور می دانست و با حضور در پایگاه بسیج به دنبال آن بود که حتی به عنوان رزمنده در لبنان انجام وظیفه کند اما متاسفانه شرایط برای او مهیا نشد و وی در سال 84 به رحمت خدا رفت.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :