دوشنبه 25 شهریور 1398 |

کنگره شهدای کرمان محلی برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس است

1397/12/20 دبیر برگزاری کنگره شهدای کرمان در گفت و گو با حیات:

کنگره شهدای کرمان محلی برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس است

حیات: معاون هماهنگ کننده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به برگزاری کنگره شهدای این استان در استانه روز بزرگداشت شهید، اذعان داشت: برگزاری کنگره ها بهانه ای است برای زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا تا بتوانیم ارزش های به جا مانده از ان دوران را به نسل های بعدی انتقال دهیم.

سرهنگ پاسدار سعید کاظمی در گفت و گو با پایگاه خبری حیات گفت: برنامه های کنگره شهدای استان کرمان از یک سال و نیم گذشته در حال تدوین بود که در نهایت از اردیبهشت ماه سال جاری به مرحله اجرا درآمد.

دبیر ستاد برگزاری کنگره شهدای استان کرمان با اعلام این که این کنگره در شش محور اجرایی شد بیان کرد: کنگره شهدای کرمان با رویکردهای آموزشی- تربیتی، علمی- پژوهشی، تحلیلی- یادمانی ، حفظ و نشر آثار دفاع مقدس، فرهنگی- هنری و نهایتا خدماتی- رفاهی و حمایتی اجرا شد. رویکردهای در نظر گرفته شده بر مبنای گفته های مقام معظم رهبری در نشست با اعضای کنگره های مختلف در سراسر کشور طراحی شد که با اجرای آن سعی داشتیم منویات رهبری مورد توجه قرار بگیرد.

وی برنامه های کنگره شهدای کرمان را در قالب 92 برنامه اعلام کرد و گفت: برنامه ها با شش رویکرد اشاره شده اجرایی شد. بخشی از این برنامه ها ایجاد تعامل و همکاری با نهادها و سازمان های خیریه برای آزادی زندانیان غیر عمد، کمک به نیازمندان، تامین نیازهای تحصیلی و آموزشی دانش آموزان ، تامین جهیزیه زوج های جوان و... خلاصه می شد.

وی افزود: همچنین برنامه های فرهنگی کنگره به شکلی بود که 40 فیلمنامه با موضوع دفاع مقدس به دبیرخانه ارسال شد. از مجموع سرودهای ارسال شده هفت سرود به عنوان اثر برتر شناخته شد و مورد تجلیل قرار گرفت. در بخش دیگری از برنامه، تئاتر «ماهی در خاک» روی صحنه رفت که با استقبال عمومی مردم در سطح استان کرمان مواجه شد.

کاظمی برگزاری اجلاسیه کنگره شهدای کرمان را محلی برای شناخت هر چه بیشتر مردم و نسل جدید با مفاهیم دفاع مقدس برشمرد و اذعان کرد: قبل از برگزاری کنگره اصلی، ما اجلاسیه ای را برگزار کردیم تا بخشی از برنامه هایمان را اجرایی کنیم. تلاش ما بر آن است که بتوانیم نسل جدید را با مفاهیم ایثار و شهادت آشنا کنیم و ارزش های دفاع مقدس را به نسل های بعدی بسپاریم.

دبیر اجرایی کنگره شهدای استان کرمان ادامه داد: هر روز از هفت روز برگزاری کنگره به برنامه ای اختصاص داشت که می توان به ترتیب به یادواره شهدای رسانه، یادواره شهدای غدیر کرمان، غبارروبی مزار شهدا، تجمع رزمندگان دفاع مقدس، یادواره شهدای دانش آموز و دانشجوی استان، یادواره شهدای فرهنگی، روحانی و تبلیغی، افتتاحیه مزار شهدای گمنام و در آخر اجلاسیه نهایی کنگره شهدا اشاره کرد که در مصلی شهدای استان کرمان برگزار شد.

وی در پایان افزود: لازم به ذکر است که قبل از برگزاری این کنگره به دیدار مقام معظم رهبری رفتیم تا علاوه بر به تصویر کشیدن دستاوردهای این کنگره بتوانیم از بیانات و رهنمودهای ایشان در انتقال ارزش های دفاع مقدس بهره مند شویم.


فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :