چهارشنبه 27 شهریور 1398 |

اینفوگرافیک ترویج فرهنگ ایثار را تسهیل می کند

1397/12/20 حائز رتبه سوم جشنواره رسم سرخ در گفت و گو با حیات:

اینفوگرافیک ترویج فرهنگ ایثار را تسهیل می کند

حیات: حائز رتبه سوم جشنواره رسم سرخ در بخش اینفوگرافی ایستا با بیان این که اینفوگرافی می تواند در سال های آینده با پیشرفت های قابل ملاحظه ای مواجه شود بر این باور است که ترویج فرهنگ ایثار از طریق اینفوگرافی آسان تر می شود.

حسین رستمی در حاشیه اولین جشنواره رسم سرخ با اشاره به سوابق شغلی خود به خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: حدود پنج سالی است که وارد این حوزه شده ام و با بهره مندی از توانمندی های خود در این زمینه پیشرفت های خوبی داشتم. نمونه فعالیت های من در این جشنواره بود که توانستم رتبه سوم جشنواره رسم سرخ در بخش اینفوگرافی ایستا را به دست بیاورم.

وی ادامه داد: یک سال پیش بود که اثر «جنایات آمریکا در جنگ» را تهیه کردم. این اثر در حقیقت بخشی از جنایات آمریکایی ها را به تصویر می کشد که رسانه های امریکایی این جنایات را تائید و منتشر کرده اند.

رستمی در پاسخ به این سوال که اینفوگرافیک تا چه اندازه می تواند مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس را به مخاطبان منتقل کند؟ اذعان کرد: اینفوگرافیک در هر حوزه ای حتی در دفاع مقدس می تواند سرعت انتقال اطلاعات را افزایش دهد و متعاقبا اثرگذاری بیشتری روی مخاطبان خواهد داشت. با وجود این اینفوگرافیک ابزاری است که در ترویج فرهنگ ایثار می توان از آن به عنوان ابزاری کار آمد استفاده کرد.

این گرافیست برگزیده در جشنواره رسم سرخ در خصوص فضای عمومی ایثار گفت: با این که حدود چهار دهه از انقلاب اسلامی می گذرد اما هنوز می بینیم که افراد بسیاری برای دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلابی کشورمان راهی جبهه های نبرد در سوریه می شوند و این نشان از زنده بودن روحیه ایثارگری در بین مردم دارد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :