جمعه 9 خرداد 1399 |

اینفوگرافیک به ترویج فرهنگ ایثار  کمک بسیاری می کند

12:4:0    1397/12/18 حائز رتبه دوم جایزه رسم سرخ در گفت و گو با حیات:

اینفوگرافیک به ترویج فرهنگ ایثار کمک بسیاری می کند

حیات: حائز رتبه دوم جایزه رسم سرخ در بخش اینفوگرافیک ایستا با بیان این که اینفوگرافیک در ایران رو به پیشرفت است اذعان داشت: اینفوگرافی در ترویج فرهنگ ایثار می تواند کمک بسیاری کند.

علی عباسی نیا در حاشیه اولین جشنواره رسم سرخ که به مناسبت روز گرامیداشت شهید برگزار شد با اشاره به اثر برگزیده خود به خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: طرح «دفاعی که مقدس شد» در واقع تلاش دارد اطلاعات هشت سال دفاع مقدس را به شکل تصویری به مخاطبان ارائه کند تا بتواند گوشه ای از اقدامات انجام شده در هشت سال دفاع مقدس را به نمایش بگذارد.

عباسی نیا با اعلام این که اینفوگرافیک طی چند سال اخیر توانسته در رسانه ها جایگاه خود را پیدا کند، اذعان کرد: با توجه به پیشرفت هایی که اینفوگرافیک در ایران داشته مطمئنا در سال های آینده جایگاه بهتری در سطح جامعه خواهد داشت. طوری که اینفوگرافیک فقط در رسانه های خبری دیده نخواهد شد و در عرصه های آموزشی می تواند خودنمایی بیشتری داشته باشد.

وی ادامه داد: از آنجایی که تصویر در اینفوگرافیک حرف اول را می زند به همین خاطر اطلاعات داده شده از این طریق ماندگاری بیشتری در اذهان خواهد داشت و بنابراین از اینفوگرافیک در بیان مسائل آموزشی خصوصا در مدارس و دانشگاه ها می تواند استفاده بهینه ای کرد.

عباسی نیا دلیل کم رنگ بودن طرح های اینفوگرافیک در بخش ایثار اجتماعی را عدم توجه رسانه ها به این حوزه دانست و گفت: من بر این باور هستم زمانی می توانیم ایثار اجتماعی را در جامعه به خوبی نشان دهیم که اقدامات بیشتری در این حوزه شکل بگیرد. اگر در خصوص ایثار اجتماعی بهتر کار کنیم بدون شک گرافیست های زیادی می توانند ایثار اجتماعی را به عنوان موضوع طرح های خود انتخاب و آن را در جامعه نشر دهند.

وی در پایان افزود: اگر رسانه ها، خبرهای ایثار اجتماعی را در اولویت های خود قرار دهند علاوه بر این که موجب ترویج فرهنگ ایثار در جامعه می شود می تواند کمک بسیاری به گرافیست ها در خصوص ایجاد طرح های جدید و نو کند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :