جمعه 20 تیر 1399 |

مسئولان به شکل جدی به جوانان اعتماد کنند

08:30:0    1397/12/13 فرزند جانباز و دانشجوی برگزیده جشنواره ملی ایثار در گفت و گو با حیات:

اعتماد به جوانان جذب نخبگان را به همراه دارد

حیات: دانشجوی برگزیده جشنواره ملی ایثار با اشاره به بیانیه رهبری مبنی بر «گام دوم انقلاب» گفت: مهم ترین موضوعی که در بیانیه رهبری مطرح شد، بحث مشارکت اجتماعی جوانان در توسعه کشور است و بنابراین مسئولان باید به جوانان اعتماد بیشتری کنند، آن ها را به کار گیرند تا نه تنها مانع مهاجرت نخبگان شوند بلکه جذب ان ها را نیز به همراه داشته باشند.

الهه قنبریان در حاشیه سومین جشنواره تحصیلی_آموزشی ملی ایثار به خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: در کشورمان بسیاری از جوانان به دلیل پویایی و بالندگی از تخصص و تعهد ویژه ای برخوردارند و می توانند نقش موثری در پیشرفت کشور داشته باشند. باید به شکل جدی و واقعی به مدیریت جوانان اعتماد شود؛ چراکه جوانان فرصت های پنهان جامعه ما هستند و تلاش برای تأمین و تضمین برخی نیازها و خواسته‌های معقول جوانان وظیفه دستگاه‌ها و نهادهای مسئول است .

این فرزند جانباز با تاکید بر این که جوانان کشورمان از توانمندی های بالایی برخوردارند گفت: در رشد و توسعه جامعه مسلما جوانان نقش مهمی دارند که می توان از آنها به بهترین نحو بهره برد. متاسفانه امروزه یکی از معضلات اجتماعی، اقتصادی و آموزشی کشورمان مهاجرت متخصصان و نخبگان علمی از ایران است. امیدوارم برنامه دقیقی برای جذب سرمایه های انسانی کشورمان و همچنین بازگشت نخبگان به ایران تدوین شود تا کمتر کسی فکر مهاجرت به ذهنش خطور کند.

قنبریان با اشاره به برگزاری جشنواره ملی ایثار گفت: این که امروز توانستم در جشنواره ملی ایثار مورد تقدیر و تجلیل قرار بگیریم مسلما برایم افتخار بزرگی است که سبب می شود در آینده با انگیزه بیشتری به مردم خدمت کنم. تمام تلاشم این است که با توجه به رشته تخصصی خود بتوانم در راستای تحکیم بنیان خانواده و با بکارگیری مهارت های زندگی سالم، نقش موثری را در کشور ایفا کنم و در جامعه برای آیندگان مفید واقع شوم.

قنبریان در پاسخ به این سوال که چگونه می توان فرهنگ ایثار را در جامعه نهادینه کرد؟ گفت: از آنجایی که یکی از ویژگی های جامعه سالم رشد فضائل اخلاقی از جمله ایثار و فداکاری است، مسلما دست یافتن به فرهنگ پر ارزش ایثار نیازمند ابزار و امکانات فرهنگی است که بتوان آن را در تمامی سطوح اجتماعی گسترش داد. خانواده به عنوان اولین و مهمترین پایگاه شکل­ گیری و رشد فرهنگ در افراد، می تواند ایثارگران و شهدا را به عنوان سمبل و الگو به نسل های بعد معرفی کند تا فرهنگ ایثار در جامعه نهادینه شود.

الهه قنبریان دانشجوی استعداد درخشان در رشته مشاوره خانواده در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران است که به دلیل نوشتن مقالاتی در سطوح علمیISI، JCR، ISC در سومین جشنواره ملی ایثار مورد تقدیر قرار گرفت.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران