سه شنبه 30 مهر 1398 |

فرهنگسازی بیشتر از تولید برای من موفقیت داشت

1397/12/05 کارآفرین شاهرودی در گفت و گو با حیات:

در فرهنگ سازی و تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی موفق بوده ام

حیات: وجیهه طالع زاری کارآفرین شاهرودی با بیان اینکه حدود ده سال است که تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی را آغاز کرده اذعان کرد: در استان سمنان اولین کسی بودم که ساخت ظروف یکبار مصرف کاغذی را آغاز کردم و بعد از آن بود که افرادی دیگری به این حرفه روی اوردند.

وجیهه طالع زاری در گفت و گو با پایگاه خبری حیات گفت: اما من در همان سال های اول از تولید بسیار خوبی برخوردار شدم که باعث شد در این حرفه موفقیت های بسیاری کسب کنم. از آنجایی که ظروف یکبار مصرف کاغذی در سطح استان تولید نمی‌شد شاید کسی باور نمی کرد که بتوانم به موفقیت این چنینی دست پیدا کنم.

این عضو خانواده ایثارگر با بیان این که ظروف یکبار مصرف نسبت به ظروف پلاستیکی ارجحیت دارد بیان کرد: زمانی که مشغول تولید ظروف یکبار مصرف کاغذی شدم دانش و تخصص چندانی نداشتم اما با تحقیقاتی که انجام داده بودم توانستم در استان برای اولین بار اقدام به تولید این ظروف کنم که از استقبال بسیار خوبی هم برخوردار شد.

وی ادامه داد: یکی از موفقیت های مهم من فرهنگ سازی استفاده از ظروف یک بار مصرف کاغذی بود که جای ظروف پلاستیکی را گرفت. طوری که برای ایجاد فرهنگ سازی حتی در مجالس مختلف این ظروف را به صورت رایگان توزیع می کردم تا مردم آشنایی بیشتری با تولید این نوع از محصول داشته باشند.

طالع زاری در خصوص حمایت های مالی در راستای ایجاد کارآفرینی گفت: در سال های اول نتوانستم تسهیلاتی برای تولید و اشتغال دریافت کنم اما همسرم با حمایت های بی دریغی که داشت بسیاری از مشکلات را رفع کرد. امسال بعد از حدود هشت سال تازه توانستم از صندوق کارآفرینی مبلغی را به عنوان وام دریافت کنم تا حداقل نیازهای کارگاهم را تامین کنم.

وی افزود: ده سال پیش با سرمایه ای بالغ بر 40 میلیون تومان شروع به کار کردم. البته این مبلغ فقط پول دستگاه تولید ظروف بود و باقی هزینه ها را از طریق تولید محصول جبران کردیم. این درحالی است که در آن زمان من تنها دو کارگر داشتم و با همین کارگران کارگاه را رشد و توسعه دادم.

این کارآفرین با بیان این که استقبال از ظروف یکبار مصرف کاغذی بسیار زیاد است گفت: ما محصولات خود را حتی به تهران و خراسان رضوی هم صادر می کردیم اما به دلیل استقبال گسترده در سطح استان دیگر نتوانستیم محصول خود را به سایر استان ها صادر کنیم.

طالع زاری ادامه داد: اگر کسی در این حرفه بتواند اقدام به بازاریابی کند مطمئنا موفق خواهد شد. با این که در شرایطی فعلی مشکلات اقتصادی باعث شده در بازار رکود به وجود بیاید اما من هنوز ضرری نداده ام و توانسته ام تولیدات خودم را به فروش برسانم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :