پنجشنبه 31 مرداد 1398 |

تشریح چگونگی اطلاق شهید به محیط بانان کشته شده

1397/11/24 معاون حقوقی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات عنوان کرد:

تشریح چگونگی اطلاق شهید به محیط بانان کشته شده

ایزدی گفت: ، مامورین محیط زیستی که در اثر درگیری با متجاوزین و معارضین محیط زیست کشته می شوند، شهید محسوب می شوند، در نتیجه از تمامی خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران بهره مند می شوند.

مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات با اشاره به بهره مندی محیط بانان از خدمات بنیاد اظهار کرد: به استناد بند 14 ماده 3 آئین نامه اجرایی تعین مصادیق شهید، افرادی که به سبب ماموریت های محوله و پاسداری و حفاظت از اموال یا منابع طبیعی یا محیط زیست و همچنین اماکن و مراکزی که نیروی های مسلح بر اساس مقررات یا مصوبات خاص شورای عالی امنیت ملی یا شورای امنیت کشور یا شورای تامین استان، موظف به حراست از مراکز هستند، مورد هجوم دشمن و گروه های معارض واقع و در اثر درگیری با آنها کشته بشوند، در حکم شهید محسوب خواهند شد.

ایزدی گفت: به استناد به این ماده، مامورین محیط زیستی که در اثر درگیری با متجاوزین و معارضین محیط زیست کشته می شوند، شهید محسوب می شوند، در نتیجه از تمامی خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران بهره مند می شوند.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران متذکر شد: باید به این نکته توجه داشت که محیط بانانی که در اثر حوادث و سوانح کشته می شوند، شهید نیستند و مشمول دریافت خدمات فوت حین خدمت سازمان خود خواهند شد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :