یکشنبه 27 مرداد 1398 |

مشمولین ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

1397/11/24 مدیرکل اشتغال و کارافرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات عنوان کرد:

مشمولین ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

حیات: ماده ٢١ قانون جامع خدمات رسانی صرفا برای استخدام است یعنی افراد بیکار واقعی مشمولان این ماده قانونی هستند و بنابراین قانون شامل کسی که شاغل است یا بدون استفاده از سهمیه 25 درصد استخدام شده است نمی شود.

مدیرکل اشتغال و کارافرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات در مورد مشمولین ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی و تبدیل وضعیت کسانی که ابتدا به صورت شرکتی و سپس به صورت قراردادی در ادارات دولتی مشغول به کار شده اند گفت: ماده ٢١ صرفا برای استخدام است یعنی افراد بیکار واقعی مشمولان این ماده قانونی هستند و بنابراین قانون شامل کسی که شاغل است یا بدون استفاده از سهمیه استخدام شده است نمی شود.

وی در مورد انواع روابط استخدامی در ادارات توضیح داد: رسمی، رسمی آزمایشی، پیمانی، قراردادی، شرکتی، کارگر ثابت، کارگر و ... انواع روابط استخدامی است یعنی همه کسانی که با این روابط استخدامی در ادارات مشغول به کار هستند در استخدام ان اداره به شمار می روند و امکان استفاده از سهمیه ٢٥ درصد ماده ٢١ را ندارند.

حسن زاده یاداور شد: فعلا دولت به دلیل محدودیت های شدید اعتباری امکان تبدیل وضعیت را ندارد هر چند بعضا دستگاهی ممکن است مجوز لازم را بگیرد.

وی بار دیگر تاکید کرد: همه بیکاران شاهد و ایثارگر اگر می خواهند بعد از استخدام تبدیل وضعیت شوند باید در ازمون های فراگیر دستگاه ها شرکت کنند و همانطور که اشاره شد به دلیل تعداد زیاد بیکاران فعلا به شاغلین قراردادی سهمیه ای تعلق نمیگیرد.

طبق ماده 21، کلیه دستگاههای موضوع ماده 1 این قانون مکلفند حداقل 25 درصد از نیازهای استخدامی و تأمین نیروهای مورد نیاز خود را که وفق ضوابط و مجوزهای مربوط و جایگزینی نیروهای خروجی خود أخذ می کنند به خانواده های شاهد، جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان 25 درصد و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان یکسال و بالای یکسال اسارت، اسرا و خواهر و برادر شاهد اختصاص دهند و 5 درصد سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و آزادگان کمتر از یکسال اسارت اختصاص دهند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :