یکشنبه 30 تیر 1398 |

اجازه اکران فیلم «شبی که ماه کامل شد» را نمی دهم

1397/11/17 مادر شهیدان منصوری در گفت و گو با حیات:

اجازه اکران فیلم «شبی که ماه کامل شد» را نمی دهم

فیلم «شبی که ماه کامل شد» ساخته نرگس آبیار در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با شکایت خانواده منصوری مواجه شد.

اعظم محسنی‌دوست مادر شهیدان فائژه و شهاب منصوری در گفت و گو باپایگاه خبری حیات گفت: داستان پردازی فیلم «شبی ماه کامل شد» دروغ است و در این راستا عوامل فیلم هیچ گونه هماهنگی و ارتباطی برای کسب اجازه از ما برای ساخت این فیلم نداشتند.

محسنی با اشاره بر مغایرت بخش هایی از این فیلم با واقعیت گفت: در بخشی از این فیلم اشاره شده که فائزه عاشق عبدالحمید بوده در حالی که فائزه با اجبار ناپدری اش به عقد عبدالحمید در آمده است. زمانی که عبدالحمید ریگی به خواستگاری دخترم آمد من به شدت مخالف بودم و اگر اجبار و زور ناپدری او نبود به هیچ

وجه اجازه نمی دادم این وصلت سر بگیرد.

وی ادامه داد: در بخش دیگری از این فیلم اشاره شده که فرزندان فائزه همگی پسر بوده اند و در خاک پاکستان به دنیا آمده اند در حالی که فائزه دارای یک دختر و دو پسر دو قلو بوده است که همگی آنها در تهران به دنیا آمده اند.

در همین راستا وکیل خانواده منصوری با اشاره به ادله خود در خصوص شکایت انجام شده گفت: این فیلم با واقعیت هایی که خانواده منصوری اعلام می کنند مغایرت دارد. با این که در ابتدای فیلم «وقتی ماه کامل شد» اشاره شده است که این فیلم بر اساس واقعیت ساخته شده اما گفته های خانم حسینی دوست خلاف آن را ثابت می کند.

کهالی گفت: در همین رابطه بعد از این که خانواده منصوری اعتراض خود را نسبت به فیلم اعلام کردند خانم آبیار در جمع خبرنگاران از ارتباط خود با خانواده منصوری سخن گفت و اعتراضات منتشر شده در رسانه ها را خلاف واقع خواند که درست نبود.

کهالی با اعلام شکایت خانواده منصوری از فیلم «وقتی ماه کامل شد» در دادگاه فرهنگ و رسانه تصریح کرد: پرونده ما به شعبه بازپرسی ارجاع شده و منتظر دستور قضایی هستیم. در متن شکایت هم درخواست داشتیم که پروانه اکران موقت فیلم «وقتی ماه کامل شد» توقیف و فیلم از جشنواره خارج و نسخه کامل آن در اختیار ما

قرار بگیرد.

انچه در فیلم شبی که ماه کامل شد می بینیم این است که؛ عبدالحمید در بازار تهران عاشق چشم‌های فائزه، دختر یکی از مشتریانش می‌شود. بانویی که درنبود پدر با مشقت فراوان دو فرزندش؛ فائزه و شهاب را بزرگ کرده و رغبتی به عروس کردن راه دور دخترش ندارد. اما با این همه عشق دختر و پسر به مخالفت‌ها می‌چربد و فائزه همسر عبد الحمید می‌شود. مشکلات زندگی وخانواده عبدالحمید بعد از ازدواج یک به یک بر فائزه عیان می‌شود. خانواده عبد الحمید خواسته و ناخواسته درگیر تخلفات شهروندی فروان از جمله حمل ونگهداری اسلحه وقاچاق وهستند. این همه انگیزه‌ای می‌شود تا فائزه برای دورماندن خانواده اش از خطر تصمیم به ترک وطن و اقامت در اروپا بگیرد وعلی رغم مخالفت‌های مادر با برادرش برای انجام مقدمات پناهندگی راهی کشور پاکستان می‌شود واین تازه آغاز ماجرا است. شبی که ماه کامل شد در نگاه اول عاشقانه آرامی است که در پایان روایتش منتهی به یک تراژدی تلخ می‌شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :