چهارشنبه 5 تیر 1398 |

بنیاد شهید و امور ایثارگران با متصرفان غیرقانونی زمین ها مصالحه می کند

1397/11/03 مدیرعامل سازمان املاک کوثر در گفت و گو با حیات:

بنیاد شهید و امور ایثارگران با متصرفان غیرقانونی زمین ها مصالحه می کند

حیات: مهدی شادالویی گفت: خبر انتشار یافته در برخی رسانه ها در مورد روستای کردان که در ان ادعا شده است بنیاد برای بیش از 100 واحد مسکونی اعلام مالکیت کرده و کار را به حکم قضایی برای تخلیه و تخریب برای تعدادی از واحدهای مذکور کشانده است درست نیست و سیاست بنیاد در برخورد با متصرفان غیرقانونی زمین های این نهاد، با در نظر گرفتن اقشار محروم و مستضعف جامعه، تعامل و نهایتا مصالحه است.

 مهدی شادالویی مدیرعامل سازمان املاک کوثر در گفت و گو با حیات، در توضیح مسئله خبرساز شده گفت: زمین هایی که از فراریان و محکومان قبل انقلاب به نفع بنیاد شهید مصادره شده بود، بعد از ادغام بنیاد شهید و بنیاد جانبازان طبیعتا تحت مالکیت بنیاد شهید و امور ایثارگران درامد.

وی افزود: مردم برخی روستاها و شهرها با تصور این که این زمین ها فاقد صاحب و مالک است با تصرف غیرقانونی، اقدام به ساخت خانه مسکونی در ان کرده اند در حالی که این زمین ها در مالکیت بنیاد بوده است. دفتر منطقه ای بنیاد با عنایت به این موضوع از سال 1388  به افرادی که در این زمین ها خانه ساخته اند چندین بار به طور رسمی و کتبی برای تعیین تکلیف اعلام و اخطار کرده است.

به گفته شادالویی، در مواردی که متصرفین با بی توجهی خود به اعلامیه های بنیاد شهید و امور ایثارگران، اقدامی برای تعیین تکلیف اسناد زمین ها انجام ندهند بنیاد شهید و امور ایثارگران حق دارد با طرح دعوی در دادگاه این مسئله را پیگیری کند که در مورد زمین های روستای کردان در دستور کار قرار گرفته است.

وی توضیح داد: در صورتی که رای بر تایید مالکیت بنیاد صادر شود بنیاد در روستاها و مناطق محروم برای افراد مستضعفی که زمین هایی با مساحت کم را تصرف کرده اند زمین تصرفی را با مساعدت واگذار می کند و چنانچه این متصرفان از ایثارگران باشند مسلما نحوه واگذاری زمین به ین عزیزان بر اساس ایین نامه های ایثارگران می باشد .

به گفته مدیرعامل سازمان املاک کوثر، پیش از این، مسایل اینچنینی در برخی شهرها و استان هایی که بنیاد دارای زمین هایی بوده پیش امده که با تعامل و مصالحه حل شده و حتی در برخی نقاط مثل مناطق زلزله زده، زمین ها به رایگان در اختیار قرار گرفته است.

شادالویی گفت: با بررسی های به عمل امده این اسناد دارای مشکلات حقوقی از جمله جعل توسط ایادی قبلی و غیرمجاز می باشد که در صورت احراز تخلف مطابق قانون این اسناد ابطال خواهد شد.

وی در پایان یاداور شد: تاکید حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، بر این است که نه ذره ای از حقوق ایثارگران پایمال و نه حقی از دیگر مردم گرفته شود که سیاست بنیاد نیز بر همین اساس نهاده شده است.

طاهره ساعدی 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :