سه شنبه 30 مهر 1398 |

توصیه های لازم و جزئیات ثبت نام  ششمین ازمون فراگیر استخدامی

1397/10/29 مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات تشریح کرد:

توصیه های لازم و جزئیات ثبت نام ششمین ازمون فراگیر استخدامی

حیات: مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اغاز ثبت نام ششمین ازمون فراگیر دستگاه های دولتی به بیان جزئیات و توصیه های لازم برای ثبت نام ایثارگران پرداخت:

سردار حسن زاده مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با پایگاه خبری حیات در ارتباط با برگزاری ششمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرائی اعلام کرد: برای اعمال ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران جلسات متعددی با همه دستگاه های اجرائی شرکت کننده در آزمون برگزار شده است.

وی با تقدیر از دستگاه هایی که برای اجرای مناسب قوانین مرتبط با ایثارگران اقدامات لازم را انجام داده اند، افزود: اقدامات فوق الذکر از طریق هماهنگی با سازمان اداری و استخدامی کشور و جهاد دانشگاهی به عنوان مجری برگزاری آزمون انجام پذیرفته است..

حسن زاده، با بیان تغییراتی که در فرآیند تایید سهمیه ایثارگران انجام شده است گفت: همچنان که قبلاً نیز از طرق مختلف اطلاع رسانی شده است تمامی خانواده های معزز شاهد و ایثارگر متقاضی استفاده از سهمیه مورد نظر می بایست وضعیت شغلی خود را در سیستم سجایا (سامانه جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران) اصلاح و به روز رسانی کنند و در این راستا تاکید می شود صرفا ایثارگرانی که دارای وضعیت شغلی بیکار هستند مجاز به بهره مندی از سهمیه مورد نظر می باشند. ضمناً دانشجویان مقطع دکتری تخصصی PHD مستثنی شده و به شرط دارا بودن وضعیت تحصیلی "دانشجوی مقطع دکتری" می توانند با استفاده از مدرک فوق لیسانس خود از سهمیه بهره مند شوند.

سردار حسن زاده تاکید کرد: با توجه به این که بانک اطلاعات ایثارگران با سامانه ثبت نام جهاد دانشگاهی از طریق وب سرویس لینک شده است و کلیه موارد تایید ایثارگری، امکان استفاده از سهمیه و ... به صورت هوشمند صورت می گیرد بنابراین لازم است متقاضیان برای اطلاع از وضعیت شغلی و تحصیلی خود و در صورت نیاز به اصلاح آن، به بنیاد محل سکونت یا محل پرونده مراجعه یا از طریق سامانه برخط در سایت ایثار بدون نیاز به مراجعه حضوری اقدام کنند.

به بیان سرادر حسن زاده، در آزمون پیش رو قرار است 20 دستگاه حدود 4300 نفر را از طریق آزمون جذب کنند که 25 درصد آن یعنی 1075 پست، مختص خانواده شاهد و ایثارگر خواهد بود، البته امکان اضافه شدن دستگاه ها تا زمان ثبت نام وجود دارد. لازم به ذکر است 5% سهمیه مربوطه به سایر ایثارگران(رزمندگان و جانبازان زیر 25 درصد و خانواده هایشان) هم از طریق همین آزمون و یا فرآیند مشخص شده در اختیار مشمولین قرار خواهد گرفت.

مدیرکل اشتغال بنیاد تصریح کرد: با توجه به رای دیوان عدالت اداری شرط لازم برای جذب ایثارگران در دستگاه های دولتی شرکت در آزمون است و به همین دلیل همه افراد متقاضی می بایست در آزمون های استخدامی شرکت کنند. نکته دیگر این که بر اساس نظر دیوان عدالت اداری شرط بومی حذف شده است و بومی گزینی در این آزمون اعمال نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: خانواده های معزز شهدا و ایثارگران نیز به تبع مطالب فوق می توانند در زمان ثبت نام ششمین آزمون فراگیر دستگاه های دولتی با توجه به رشته تحصیلی در هر یک از استان ها و شهرستان ها ثبت نام کنند اما تمامی جوانب امر و شرایط خانوادگی را در نظر بگیرند چون آن دستگاه برای آن شهرستان نیاز به نیرو داشته است و در صورت پذیرفته شدن فرد تا پایان مدت زمان تعهد که توسط دستگاه مورد نظر معولاً بین حداقل 5 تا 10 سال تعیین می شود می بایست در آن شهر خدمت کنند و بنابراین هیچگونه امکان جا به جایی وجود ندارد. به عبارتی، چنانچه متقاضیان ایثارگر در شهری خارج از محل سکونت فعلی در آزمون شرکت کنند و پذیرفته شوند برای هیچ یک از گروه های ایثارگری در رابطه با جا به جایی محل شغل، ضوابط و مقررات قانونی وجود ندارد و می بایست تا پایان مدت زمان تعهد در آن شهر خدمت کنند.

سردار حسن زاده در پایان با ارزوی موفقیت برای ایثارگران در این ازمون بار دیگر تاکید کرد: وضعیت شغلی کلیه افراد پذیرفته شده در دستگاه ها به صورت شاغل ثبت خواهد شد و چنانچه فرد پذیرفته شده به دلیل اشتغال در محلی خارج از سکونت انصراف دهد امکان بهره مندی مجدد از سهمیه در آزمون های بعدی را نخواهد داشت و به عبارتی وضعیت شغلی بعد از انصراف فرد از خدمت در دستگاه به بیکار تغییر نخواهد کرد.

طاهره ساعدی 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :