یکشنبه 11 خرداد 1399 |

عملکرد موفق بنیاد شهید و امور ایثارگران در رسیدگی به جامعه ایثارگری

16:22:0    1397/10/19 مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران در گفت و گو با حیات عنوان کرد:

عملکرد موفق بنیاد شهید و امور ایثارگران در خدمات رسانی به جامعه ایثارگری

حیات: مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران گفت: عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران با توجه به شرایط موجود بسیار مثبت بوده و اقدامات بسیار موثر و مفیدی در این حوزه انجام شده است.


حجت الاسلام و المسلمین پرویز ولی زاده مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران در گفت و گو با پایگاه خبری حیات، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران توانسته در دوره 5 ساله خود، عملکرد مثبت و قابل قبولی در جامعه به نمایش بگذارد.

وی به حوزه معیشت جامعه ایثارگری اشاره کرد و افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران در این 5 سال آنچه در توانش بوده را به خوبی انجام داده است که مهم ترین آن را می توان مربوط به «پرداخت معوقات خانواده های شهدا» دانست.

حجت الاسلام ولی زاده اضافه کرد: خوشبختانه در این دوره حجت الاسلام والمسلمین شهیدی مسئولیت بنیاد شهید و امور ایثارگران را بر عهده گرفت و توانست یکی از بزرگترین فعالیت های بنیاد که همان پرداخت معوقات مربوط به سال 89 بود را به سرانجام برساند.

مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران یادآور شد: به عنوان مثال بنیاد شهید و امور ایثارگران در فروردین ماه سال گذشته 5 هزار میلیارد تومان از معوقات را پرداخت کرده که این مهم در هیچ دوره ای صورت نگرفته و از افتخارات عملکردی آقای شهیدی در بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

وی در ادامه به حوزه بهداشت و درمان ایثارگران اشاره و تصریح کرد: بنیاد در چند سال اخیر و با توجه به بودجه اندک خود، موفق شد تا با سربلندی وضعیت درمانی خانواده ایثارگران را به به جایگاه شایسته ای برساند.

حجت الاسلام ولی زاده گفت: مصوبه تمرکز بیمه درمانی در بنیاد که مهرماه در دولت به تصویب رسید در قانون و در ماده 37 هم وجود داشت به این معنا که دستگاه ها باید موضوعات بهداشت و درمان ایثارگران خود را حل کنند که به دلیل مشکلات مالی خاص، زمانی که این کار به خود دستگاه ها واگذار شد از انجام آن درماندند؛ در صورتی که سختی آن در ماه های اولیه بود و به مرور زمان بهتر می شد.

مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران با اشاره تامین هزینه های درمانی ایثارگران شاغل توسط دستگاه های مربوطه، اضافه کرد: اگر تنها 1 نفر بخواهد از100 نفر پذیرایی کند مسلماً ممکن است با مشکلاتی مواجه شود در حالی که اگر تعداد میزبان ها افزایش یابند انجام کار با سهولت بیشتری انجام می شود و از سوی دیگر این که اگر دستگاه ها متولی تامین هزینه های درمانی و بیمه ای ایثارگرانشان می شدند خیلی بهتر بود چرا که با مشکلات این جامعه معزز بیشتر اشنا می شوند و نه تنها سعی در رفع ان می کنند بلکه این مسئله در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نقش موثری دارد.

وی عملکرد بنیاد شهید در بُعد فرهنگی را موثر دانست و گفت: یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری مسئله ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که دولت هم در همین راستا مصوبه ای گذراند تا با ارتباط ایثارگر با دستگاه ها فرهنگ ایثار و شهادت ترویج و احیا شود،در این زمینه بنیاد هم وظایف محوله در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را تا کنون با تدوین برنامه هایی به موفقیت به انجام رسانیده است.

حجت الاسلام ولی زاده اظهار کرد: مقام معظم رهبری در سیاست های ابلاغی سال 90، دوازده محور را برای تکریم از خانواده های شاهد و ایثارگر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اعلام کردند که در دوران مدیریت آقای شهیدی این محورها به نحو مطلوبی تحقق پیدا کرد، یکی از این فعالیت ها، تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است که حتی در شهرستان ها نیز شکل گرفت و هر ماه نیز جلساتشان برگزار می شود.

مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران در پایان خاطرنشان کرد: عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران در دوره سکانداری آقای شهیدی بسیار خوب و مطلوب بوده است، با این حال عده ای همواره علیه بنیاد جوسازی می کنند که باید گفت عملکرد بنیاد با توجه به شرایط موجود بسیار مثبت بوده و اقدامات بسیار موثر و مفیدی در این حوزه انجام شده است.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :