یکشنبه 11 خرداد 1399 |

روحیه ایثارگری برادرزاده ام میراث پدرش بود

14:23:0    1397/10/19 برادر شهید ایرج آقابزرگی در گفت و گو با حیات:

اهدا اعضای فرزند شهید به چند نفر زندگی بخشید

حیات: برادر شهیدم برای دفاع از کشور از همان ابتدای جنگ تا عملیات کربلای 5 در جبهه حضور داشت و نهایتا در این عملیات به شهادت رسید. واقعیت آن است که روحیه ایثارگری محمد از پدرش به او ارث رسیده بود او کارت اهدای عضو داشت و اهدای اعضای بدنش به چند نفر زندگی بخشید.

برادر شهید ایرج آقابزرگی نافچی در خصوص اهدا عضو برادرزاده اش گفت: چهار شنبه هفته گذشته بود که برادر زاده ام به دلیل تصادفی که داشت مصدوم و دچار ضربه مغزی شد و به کما رفت.

یوسف آقابزرگی در گفت و گو با پایگاه خبری حیات اذعان کرد: محمد مهدی چون روحیه از خودگذشتگی و ایثار داشت از مدت ها قبل اقدام به دریافت کارت اهدا عضو کرده بود. همین مساله موجب شد تا ما آمادگی اهدا عضو او را داشته باشیم و قدم خیری در راستای شادی روح محمد و پدر بزرگوارش برداریم به این ترتیب یادگار برادر شهیدم محمدمهدی با اهدای اعضایش به چند نفر زندگی بخشید.

آقابزرگی ادامه داد: محمد مهدی هم همانند پدرش، ایثار و فداکاری را سر لوحه خود کرده بود. پدرش هم برای دفاع از کشور از ابتدای جنگ تا عملیات کربلای 5 در جبهه حضور داشت و نهایتا در این عملیات به شهادت رسید. واقعیت آن است که روحیه ایثارگری محمد از پدرش به او ارث رسیده بود.

این جانباز 30 درصد با تشریح نحوه شهادت ایرج آقا بزرگی گفت: عملیات کربلای 5 بود که من و برادرم هر دو در منطقه عملیاتی شلمچه حضور داشتیم. چند ساعتی از دور جدید عملیات نگذشته بود که خمپاره ای جلوی پایمان اصابت کرد. وقتی به خودم آمدم دیدم ترکش از پشت به سر ایرج اصابت کرده و او در دم به شهادت رسیده است.

یوسف آقابزرگی در پایان گفت: زمانی که برادرم به شهادت رسید محمد مهدی چهار ماهه بود و من سی و پنج سال برای او پدری کردم. وقتی می بینیم که محمد به یک باره از پیش ما رفت یاد برادرم می افتم که ساده و بی دغدغه بال گشود و جان به جان آفرین تسلیم کرد. این کار خداست که فوت محمدمهدی با شهادت پدرش همزمان شود و ما هم به همین خاطر بنا داریم مراسم هر دوی این عزیزان را در یک روز برگزار کنیم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :