سه شنبه 6 خرداد 1399 |

آخرین جزئیات اجرای قوانین ایثارگری در صداوسیما

11:5:0    1397/10/15 در گفت وگو با حیات عنوان شد:

آخرین جزئیات اجرای قوانین ایثارگری در صداوسیما

حیات: مسئول ایثارگران صداوسیما، آخرین جزئیات اجرای قوانین ایثارگری در صداوسیما را تشریح کرد.


عباس قره تپه ای مسئول ایثارگران صداوسیما در گفت و گو با پایگاه خبری حیات، گفت: در سازمان صداوسیما در سطح کشور تقریباً 5 هزار نفر ایثارگر هستند که مشمول قوانین ایثارگری می شوند که از جمع این عزیزان؛ 171 شهید گرانقدر رسانه ملی، هزار و 85 نفر جانباز سرافراز، 122 آزاده، 2 هزار و 911 رزمنده، 18پدر شهید، 3 مادر شهید، 93 برادر دو شهید، 8 خواهر دو شهید، 27 همسر شهید، 584 فرزند شهید و 53 نفر فرزند جانباز 25 درصد به بالا هستند، همچنین 20 تا 25 درصد پست های مدیریتی سازمان در اختیار ایثارگران قرار دارد.

قره تپه ای در خصوص تبدیل وضعیت جامعه ایثارگری در سازمان توضیح داد و گفت: تبدیل وضعیت جامعه ایثارگری از پیمانی به رسمی، در دستور کار ما قرار دارد که با همکاری اداره کل منابع انسانی و با برنامه ریزی لازم در آینده انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: سازمان صداوسیما قوانین حقوقی خاص خود را دارد و جذب نیرو باید براساس مصوبه و نیازهای سازمان، انجام شود که در این راستا بیش از 25 درصد جذب در رسانه ملی از میان جامعه ایثارگر بوده است.

*پرداخت فوق العاده ایثارگری به بازنشستگان رسانه ملی

مسئول ایثارگران رسانه ملی عنوان کرد: سازمان صدا و سیما قانون فوق العاده ایثارگری را از تاریخ اول مهر ماه 1394 اجرایی کرده است که در سال 1396 حسب دستور رییس سازمان به معاون منابع مالی و سرمایه انسانی مبنی بر مستمر بودن فوق العاده در احکام، آن هم انجام شده است و افرادی که قبل از اول دی ماه 1391 یعنی تاریخ ابلاغ قانون فوق، بازنشسته شده بودند به تعداد تقریباً 276 نفر از این قانون بهره مند شدند.

وی با اشاره به این که اداره کل آموزش سازمان صداوسیما برای ایثارگران و غیرایثارگران برنامه ریزی خاصی بری آموزش کارمندان دارد، یادآور شد: با توجه به این که همکاران ما در سازمان برای تهیه و تولید برنامه های مختلف نیازمند به روز شدن هستند، این نیاز توسط اداره کل آموزش به صورت مطلوب انجام می شود و همکاران دوره های آموزشی مختلفی را طی می کنند.

*اعطای یک مقطع تحصیلی بالاتر به ایثارگران

قره تپه ای در خصوص اعطای یک مقطع تحصیلی بالاتر به ایثارگران یاداور شد: در اجرای این قانون نیز از زمان ابلاغ برای همه ایثارگران مشمول (جانبازان محترم، آزادگان ارجمند، فرزندان شهید) اعطاء شد و این عزیزان از ان بهره مند شدند.

*اجرای شغل هم تراز برای رزمندگان دفاع مقدس

مسئول ایثارگران سازمان صداوسیما اضافه کرد: شغل هم تراز تمامی جامعه ایثارگری که مشمول این قانون بودند را اعمال کردیم و همچنین رزمندگان دارای سبقه حضور داوطلبانه شش ماه به بالا نیز بعد از تصویب برنامه پنج ساله ششم توسعه و دستور معاون منابع مالی و سرمایه انسانی از تاریخ اول فروردین 1396 یعنی ابلاغ قانون برنامه پنج ساله ششم اجرایی و اقدام صورت گرفت.

وی افزود: با تشکیل کمیته احصاء سوابق حضور کارکنان دولت در مناطق جنگی، در حال حاضر با همکاری واحد ارزیابی مشاغل سازمان، پرونده تقریباً 600 نفر از همکاران

پس از تأیید نهایی و ارسال مستندات به سازمان بسیج مستضعفان سوابق مربوطه ثبت و درج در پرونده مشمول، خواهد شد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :