دوشنبه 27 خرداد 1398 |

یک پره نارنگی سورپرایز یلدای اسارت

1397/10/01 نخبه و ازاده اقتصاددان در گفت و گو با حیات عنوان کرد:

یک پره نارنگی سورپرایز یلدای اسارت

حیات:در اسارت بیش از 1800 شب فراغ طولانی تر از یلدا را گذراندم 5 یلدای ایرانی را در اسارت بودم ولی خاطره یک یلدا که با یک پره نارنگی سورپرایز شدیم هیچگاه از یادم نمی رود.

دکتر اکبر خدابخشی دکترای اقتصاد نظری و عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان که با 5 سال اسارت، ازاده دفاع مقدس و عضو اتاق فکر مرکز تشکل های بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ما ایرانی ها در هر شرایط فرهنگ اصیلمان را دوست داریم و با حداقل امکانات و در بدترین شرایط آن را بجا می آوریم زیرا بخشی از هویت ماست و باعث می شود در کنار یکدیگر لحظه ها را به شادی و مهر سپری کنیم.

دکتر خدابخشی که 5 یلدا را در اسارت و زندان های عراق گذرانده است به پایگاه خبری حیات گفت: شاید بتوان گفت شب های اسارت به لحاظ سختی و فراغ از خانواده و دوری از سرزمین به درازای یلدا و حتی طولانی تر از ان بود ولی شب یلدا که می امد فرق داشت یینی بود که ما را به یاد تمام خاطراتمان می انداخت. شبهای یلدا در اسارت بدون اجیل و هر گونه میوه وسپری میشد ولی برای این که این فرهنگ و رسوم را بجا اوریم نوبتی به یاد قدیم به بیان داستان های اصیل و شعرخوانی می پرداختیم.

عضو اتاق فکر مرکز تشکل های شاهد و ایثارگر در مورد یکی از یلداهایی که خاطره اش همیشه زنده است افزود: اما یکسال یکی از هم اسارتی ها در شب یلدا ما را سورپرایز کرد به این صورت که: این دوست سهمیه میوه خود و دو نفر دیگر که یک نارنگی بود و این سهمیه هر دو هفته یکبار آن هم خیلی کم توزیع می شد را نگه داشته بود. در شب یلدا وقتی دوستان قصه و داستان سرایی کردند یکباره این نارنگی را وسط گذاشت و پس از تقسیم به هر کس یک پره رسید و این یک پره هنوز مزه اش زیر دندانم هست اصلا گویی طعمش متفاوت بود، خاطره آن یلدا و ان یک پر نارنگی هیچگاه فراموشم نمی شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :