دوشنبه 27 خرداد 1398 |

زندگی من بی سواد با عنایت امام حسین(ع) دگرگون شد

1397/09/29 جانباز 70 درصد و استاد معرق در گفت و گو با حیات:

زندگی من بی سواد با عنایت امام حسین(ع) دگرگون شد

حیات: استاد معرق قرآن از معجزه توجه و نگاه امام حسین (ع) به زندگیش و دگرگون شدن ان گفت.

حیات: قاسمعلی هداوند احمدی جانباز 70 درصدی است که در 30 سالگی بر اثر اصابت ترکش پای چپ خود را از دست داد و دچار مصدومیت اعصاب و روان شد. او بعد از مدت ها درمان دست از تلاش برنداشت و با عنایت سالار شهیدان توانست در رشته معرق بدون هیچ گونه آموزشی آثار فاخری خلق کند.

وی در گفت وگو با پایگاه خبری حیات، درباره نحوه شروع کارش در زمینه معرق گفت: یک روز از این که نمی‌توانستم کاری انجام دهم ناراحت بودم زیرا قبل از جبهه من کارگر ساده ای بودم و بعد از آن به خاطر از دست دادن پایم نمی‌توانستم کاری انجام دهم. چندین ساعتی در گوشه حیاط نشسته بودم و غصه می‌خوردم که صدای عزاداری هیئت محله را شنیدم.

احمدی اضافه کرد: همان لحظه از امام حسین (ع) خواستم که زندگی ام را نجات دهد و مدتی بعد یکی از آشنایان من را به یاد وسایلی انداخت که در انباری داشتم و روزی برای بچه های مدرسه کاردستی درست می‌کردم، وقتی به سراغ وسایل رفتم اولین چیزی که درست کردم نام "الله" بود و از آن روز به بعد بدون اینکه سواد خواندن و نوشتن داشته باشم حکاکی آیات قرآن و اسامی ائمه و دعاها را شروع کردم.

این جانباز اعصاب و روان اظهار کرد: در نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای تجسمی هنرمندان نخبه شاهد و ایثارگر چندین کار هنری معرق قرآنی ارائه کردم که از آن رونمایی شده است.

وی ورود به این حرفه را معجزه امام حسین (ع) دانست و گفت: تمام آثار من شامل آیت الکرسی، بسم الله و سوره کوثر معرق عربی و نستعلیق است که به عشق سالار شهیدان درست شد به این دلیل که سواد قرآنی ندارم.

احمدی یادآور شد: تا به امروز 2 تابلوی زیارت عاشورا برای کربلا و جمکران و همچنین 15 تابلوی قرآنی برای مساجد و ... درست کردم که این مهم باعث تغییر در زندگی من شد.

به گفته این جانباز معزز، توجه به آثار قرآنی و یا چهره های شهدای انقلاب و مدافعان حرم در اثار هنری باعث تبلیغ و ترویج فرهنگ شهادت می شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :