دوشنبه 27 خرداد 1398 |

نگارخانه خشت محل نمایش آثار هنرمندان است

1397/09/20 جانباز 70 درصد و مدیر نگارخانه خشت در گفت و گو با حیات:

نگارخانه خشت محل نمایش آثار هنرمندان است

قهرمانی گفت: همیشه در محافل هنری، صحبت ازکمبود فضا برای عرضه ونمایش آثار هنرمندان مطرح بوده است، این دغدغه مرا بر آن داشت تا در حد توان خود به عنوان یک عکاس، فضایی مناسب در دل طبیعت ایجاد کنم.

رجبعلی قهرمانی مدیر نگارخانه خشت و جانباز 70 درصد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات اظهار کرد: همیشه در محافل هنری، صحبت از کمبود فضا برای عرضه ونمایش آثار هنرمندان مطرح بوده و هست و همین دغدغه کمبود فضای مناسب برای عرضه محصولات هنری مرا بر آن داشت تا در حد توان خود به عنوان یک عکاس درد آشنا، فضایی مناسب در دل طبیعت را به دور از هر گونه آلودگی شهری در استان البرز با امکان دسترسی آسان در نزدیکی استان تهران و با در نظر گرفتن روحیات خاص هنرمندان و هنردوستان به سبک تلفیقی از سنت و هنر طراحی و اجرا کنم.

وی ادامه داد: فاز اول این مکان در زمینی به مساحت حدود۲۵۰۰ متر مربع در مدت ۴ سال توسط خودم و با مواد و مصالح بسیار ساده و قدیمی چوب، آجر،کاشی های فیروزه ای، گل و خشت با بکارگیری تجربیات اندوخته از فعالیت های هنری چهل ساله ام و با یاری جستن از خداوند منان اجرا و فضایی دلنشین ایجاد کنم و به عنوان نگارخانه خشت به ثبت برسانم.

قهرمانی افزود: استادانی چون استاد سیف الله صمدیان، دکتر مجتبی آقایی، دکتر امیرعلی جوادیان، دکتر مجید رجبی معمار، استاد محمود عبدالحسینی، استاد کمال الدین شاهرخ، استاد علیرضا قادری، استاد عباس میرهاشمی ،دکتر جواد قاسمی و جمعی از هنرمندان صاحب نظر ضمن دیدار از این مجموعه با ارائه نقطه نظرات خودشان مشوق ما دراین امر بوده اند.

مدیر نگارخانه خشت درباره قابلیت های این نگارخانه با توجه به سبک طراحی افزود: نگارخانه دارای قابلیت هایی شامل برگزاری اردوهای یک روزه برای دانشجویان  و استادان گروه های مختلف هنری، برگزاری ورکشاپ های عکاسی، نقاشی، خطاطی، فیلمسازی، صنایع دستی، ساخت کلیپ های موسیقی اصیل ایرانی وسنتی، محل مناسب برای برگزاری و اجرای کنسرت های موسیقی، برگزاری نمایشگاه درگالری سر پوشیده و محیط باز و برگزاری بازارچه محصولات هنری، صنایع دستی و فروش محصولات روستایی است.

وی گفت: در مجموع در نگارخانه خشت این امکان وجود دارد تا بتوانند به صورت گروهی و انفرادی آثار خود را به نفع نیازمندان جامعه عرضه کنند و به فروش برسانند و همچنین اندوخته علم و تجربه فاخر خویش را در قالب کلاس های آموزشی بصورت رایگان به هنردوستان نیازمند انتقال دهند.

قهرمانی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های نگارخانه خشت برگزاری کلاس های هنری رایگان توسط اساتید خیر برای بهره مندی معلولین و ویلچر نشینان جامعه است. چرا که معتقدم هنر بهترین وسیله برای ایجاد روحیه و انگیزه ادامه زندگی مطلوب برای این قشر آسیب دیده است.

به گزارش حیات، نگارخانه خشت دارای امکانات محیطی زیادی مانند: گالری برای نمایش اثار هنری، آتلیه عکاسی سرپوشیده، لوکیشن های مناسب به سبک سنتی و هنری برای اجرای برنامه های تلویزیونی و ساخت کلیپ های تبلیغاتی، عکاسی، نقاشی و سایر هنرهای تجسمی،آلاچیق های جنگلی ، آجری و چوبی و ... می باشد.


فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :