دوشنبه 27 خرداد 1398 |

خبر«ترور استاد جانباز دانشگاه دزفول» را تکذیب می کنم

1397/09/12 مدرس دانشگاه دزفول در گفت و گو با حیات:

خبر«ترور استاد جانباز دانشگاه دزفول» را تکذیب می کنم

حیات: علی ثابت مدرس دانشگاه و شخصی که در رسانه ها از وی به عنوان جانباز ترور شده نام برده اند، گفت: خبری که در رسانه ها مبنی بر ترور من توسط گروه الاحوازیه منتشر شده را قویاً تکذیب می کنم و آن تنها یک حادثه بوده و نه ترور.

حیات: در چند روز گذشته خبری مبنی بر "حمله تروریستی به استاد جانباز دانشگاه دزفولی" در یک رسانه منتشر شد که بیشتر رسانه ها ان را بازتاب دادند. پایگاه خبری حیات برای پیگیری این خبر و اطلاع از صحت و سقم ان، طی تماسی با علی ثابت، فرد مضروب، اصل ماجرا را جویا شد که ادامه گفت و گو از نظر شما می گذرد:

علی ثابت در گفت وگو با پایگاه خبری حیات گفت: در دوران دفاع مقدس و به دلیل شرکت در عملیات های مختلف، شیمیایی شدم که در صورت سانحه و گواهی مجروحیتم موجود است اما چون خود را سهامدار نظام می دانم هیچ گاه برای درصد جانبازی اقدام نکردم بنابراین درصد جانبازی ندارم.

وی درباره حادثه تیراندازی که رسانه ها از ان به عنوان حمله تروریستی نام برده اند، توضیح داد: بر اساس رسم و رسوم منطقه دزفول، به مناسبت های مختلفی از جمله برگزاری جشن عروسی و یا عزاداری به سوی آسمان تیراندازی می کنند و یا حتی اگر از کسی هم خوششان نیاید هم این مراسم تیراندازی وجود دارد و امری طبیعی است.

ثابت ادامه داد: روزی صدای تیراندازی می آمد و در خانه را هم می زدند و یا چند روز بعد حوالی غروب که در حال خروج از منزل بودم صدای تیراندازی آمد که ناگهان احساس سوختگی از ناحیه پاهایم کردم و به سرعت از ماشین خارج شدم که سریعاً من را به بیمارستان انتقال دادند و پس از مداوا و درمان مرخص شدم البته بر اثر تیراندازی تاندون های پایم پاره و ماهیچه هایم نیز بی حس شده است. در این راستا شکایتی هم انجام دادم که کل ماجرا یک حادثه بوده است.

این استاد دانشگاه اذعان کرد: هیچ حمله تروریستی در کار نبوده است و قویاً این مطالب را تکذیب می کنم و در گفت و گو با هیچ رسانه ای من چنین سخنانی بر زبان نیاوردم اصلا مقام مسئولی نیستم که مهم باشم و بخواهند من را ترور کنند.

به گفته وی، در حال حاضر برای درمان عفونت ریه در بیمارستانی در تهران هستم و پزشکان در تلاش هستند تا عفونت های موجود در ریه را از بین ببرند.

این استاد دانشگاه در رابطه با نوع مجروحیت خود در دوران دفاع مقدس یادآور شد: در 12 عملیات حضور مستقیم داشتم و 57 ماه سابقه حضور در جبهه های حق علیه باطل را دارم که در عملیات کربلای 5 و و الفجر 10 و خیبر شیمیایی شدم که گواهی های آن موجود است اما هیچ گاه به دنبال جانبازی نبودم و نیستم بلکه من سهامدار نظام هستم و تا اخر، پای نظام می ایستم.

ثابت اظهار داشت: نگارش چندین کتاب از جمله « تاریخ تمدن و ملل عرب»، مقالات زیادی درباره دفاع مقدس و تاریخ اسلام و شیعه به رشته تحریر در اوردم. در حال حاضر نیز مشغول نگارش کتابی با موضوع وهابیت هستم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :