جمعه 16 خرداد 1399 |

شرایط لازم دانشجویان دکترا برای بهره مندی از سهمیه استخدامی ایثارگران

22:42:0    1397/09/08 مدیرکل اشتغال و کارافرینی بنیاد در گفت و گو با حیات تشریح کرد:

شرایط لازم دانشجویان دکترا برای بهره مندی از سهمیه استخدامی ایثارگران

حیات: برای اولین بار دانشجویان خانواده شاهد و ایثارگر مقطع دکترای تخصصی می توانند با درنظر داشت شرایطی، در ششمین ازمون فراگیر دستگاه های دولتی شرکت و از سهمیه استخدامی ایثارگران بهره مند شوند.

سردار حسن زاده مدیرکل اشتغال و کارافرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با پایگاه خبری حیات با اعلام این خبر، اظهار داشت: دانشجویان شاهد و ایثارگر در سامانه سجایا جزء بیکاران محسوب نمی شوند و بنابراین نمی توانند با استفاده از سهمیه 25 درصدی ایثارگران در ازمون های فراگیر شرکت کنند ولی با تمهیدات در نظر گرفته شده توسط بنیاد، دانشجویان دکترای تخصصی از این امر مستثنا شدند و برای اولین بار می توانند با ثبت مشخصات خود در سامانه سجایا، در ششمین آزمون فراگیر  دستگاه ها شرکت کنند.
وی تاکید کرد: با توجه به تمهیدات ذکر شده، چنانچه دانشجویان دکترای تخصصی بخواهند در آزمون استخدامی فراگیر شرکت کنند و از سهمیه ایثارگران برای استخدام در دستگاه های دولتی، بهره مند شوند باید به آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان محل پرونده مراجعه یا به صورت آنلاین اقدام به ثبت وضعیتدانشجویی خود کنند.

بنابراین دانشجویانی که در مقطع دکترا تحصیل می کنند چنانچه دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس باشند، در صورت احراز شرایط شغل مورد درخواست خود، مجاز به شرکت در آزمون هستند، مشروط بر اینکه در سیستم سجایا وضعیت آموزشی آنان لزوما دانشجوی مقطع دکترا ثبت شده باشد.

لازم به ذکر است کلیه دانشجویان مقطع دکترا که دارای مدرک فوق لیسانس می باشند موظفند ضمن مراجعه به اداره آموزش مربوطه وضعیت تحصیلی خود را ثبت و به روز رسانی کنند.

مسئولیت هرگونه تاخیر و تعلل در ثبت وضعیت تحصیلی دانشجویان ایثارگر غیرشاغل به عنوان دانشجوی مقطع دکترای تخصصی به عهده دانشجو خواهد بود و این گروه از دانشجویان غیرشاغل در مقطع دکترا بایستی اولا شاغل نباشند. ثانیا دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس مطابق شرایط احراز شغل مورد نظر باشند و ثالثا در سیستم سجایا الزاما وضعیت دانشجوی مقطع دکترا برای آنان ثبت شده باشد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :