شنبه 23 آذر 1398 |

سازمان صدا و سیما از بازنشستگی اجباری ایثارگران کوتاه امد

16:29:0    1397/08/21 در گزارش حیات عنوان شد:

سازمان صدا و سیما از بازنشستگی اجباری جانبازان کوتاه امد

حیات: یک منبع اگاه در سازمان صدا و سیما در تماسی تلفنی با پایگاه خبری حیات عنوان کرد: طبق رایزنی های انجام شده، مشکل بازنشستگی اجباری ایثارگران و جانبازان شاغل در صدا و سیما حل شده است و ایشان در صورت تمایل به کار خود در این سازمان ادامه خواهند داد.

به گزارش حیات، در چند هفته گذشته ماجرای بازنشستگی پیش از موعد یا به عبارتی اجباری تعدادی از کارمندان ایثارگر سازمان صدا و سیما که مایل به بازنشستگی با ۲۵ سال خدمت نبودند سر و صدای زیادی به پا کرد که در این راستا این جانبازان از علی عسگری رییس سازمان صدا و سیما به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شکایت کردند.

ایثارگران در این شکایت یادآور شده بودند که به موجب قوانین گوناگون خاص و بالادستی به خصوص صراحت بند ح ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر این که ایثارگران و فرزندان شهدا مشمول قوانین، مقررات و ضوابط استخدامی خاص مربوط به خود هستند و تمامی دستگاه های مشمول ماده ۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، از جمله سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مکلف به انجام و تمکین آن است.

علیرضا علیزاده که به عنوان یکی از این ایثارگران شاغل در رسانه ملی حکم بازنشستگی اش صادر شده بود، در گفت و گو با پایگاه خبری حیات، ضمن تأیید این ماجرا گفت: سازمان صدا و سیما با در نظر گرفتن قانون این سازمان که بازنشستگی افراد در ان را 25 ساله عنوان کرده است، حکم بازنشستگی حدود 800 نفر از افرادی که 25 سال و یا بالاتر از آن خدمت کرده اند را صادر کرده است که در میان انان ایثارگران نیز هستند.

وی افزود: تمام کارمندانی که نامه بازنشستگی به آنها ابلاغ شده تا تاریخ 24 آبان ماه می توانند مشغول به کار باشند و پس از آن بازنشسته می شوند.

علیزاده اضافه کرد: در میان 800 نفر نامبرده شده، حدود 60 نفر از ایثارگران نیز شامل این قانون شدند این در حالی است که ایثارگران دستگاه‌ها از جمله سازمان صدا و سیما بر اساس ماده 2 قانون خدمات جامع خدمات رسانی ایثارگران می توانند در صورت تمایل بدون هیچ مانعی تا سقف 30 سال( و در صورت داشتن لیسانس تا 35 سال) خدمت کنند.

در این رابطه مهدی ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر پیگیری مشکلات ایجاد شده برای ایثارگران دستگاه ها از جمله سازمان صدا و سیما، به حیات گفت: ایثارگران شاغل صدا و سیما شکایت خود را به دیوان عدالت اداری ارجاع داده اند و ما پیگیر این موضوع و منتظر رأی دیوان عدالت اداری هستیم تا مشکلات قانونی این ایثارگران حل شود.

در ادامه به سراغ قره تپه ای مدیر امور ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران صدا و سیما رفتیم و درباره این موضوع از وی پرسیدیم، قره تپه ای به پایگاه خبری حیات گفت: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی ایثارگران رسمی شاغل صدا و سیما مشمول ماده ۲ قانون خدمات جامع ایثارگران، ماده ۳ قانون تسهیلات اجتماعی و استخدامی جانبازان و ماده ۲۳ قانون حمایت از آزادگان می شوند که در این زمینه هیچ مشکلی برای ایثارگران وجود ندارد و بیشتر دستگاه های نظارتی دچار برداشت اشتباه شده اند.

وی افزود: در جلسات کارشناسی با دستگاه های نظارتی این موضوع به طور جدی در حال پیگیری و بررسی است که نتیجه آن تا پایان هفته، نهایی و مشخص خواهد شد.

قره تپه ای تصریح کرد: در حال حاضر استفساریه این مسئله، توسط معاون حقوقی سازمان صدا و سیما تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است که پس از بررسی و اعلام نظر کارشناسی، نتیجه اعلام می شود.

یک منبع اگاه در سازمان صدا و سیما در تماسی تلفنی با حیات عنوان کرد طبق رایزنی های انجام شده، مشکل بازنشستگی ایثارگران شاغل در صدا و سیما حل شده است و این عزیزان در صورت تمایل طبق روال گذشته به کار خود در این سازمان ادامه خواهند داد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :