جمعه 9 خرداد 1399 |

رتبه های برتر کنکور 97 شاهد و ایثارگر در قاب حیات

09:42:0    1397/08/20

رتبه های برتر کنکور 97 شاهد و ایثارگر در قاب حیات

حیات: کنکور ۹۷ با حدود یک میلیون و یازده هزار و سیصد و شصت نفر داوطلب در تابستان سال جاری برگزار شد. جامعه ایثارگری این بار شاهد درخشش ۱۷ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در این کنکور بدون استفاده از سهمیه بود. بنیاد شهید وامور ایثارگران در مراسمی با حضور مسئولان و خانواده هایشان تقدیر به عمل آورد.

در ادامه گفت و گو خبرنگار پایگاه خبری حیات با چندین نفر از فرزندان جانباز برگزیده شاهد و ایثارگر کنکور ۹۷ را می خوانید:

سجاد ریحانی فرزند جانباز ۱۵درصد و حائز رتبه ۱۵ کشوری گفت: هفته ای ۴۰ ساعت درس می خواندم و از مدرسه ای غیرانتفاعی با معدل۱۹.۵۰ فارغ التحصیل شدم. ساکن استان تهران هستم و در حال حاضر در رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف مشغول به تحصیل هستم.‌

وی ادامه داد: به خاطر علاقه ای که به کدنویسی داشتم و بازار کار خوب این رشته تصمیم به انتخاب این رشته گرفتم. ریحانی موفق به کسب رتبه اول در سهمیه نیز شده است.

دانیال حبیبیان میبدی فرزند جانباز 10 درصد و حائز رتبه ۵۰ کشوری گفت: روزی ۱۲ ساعت برای کنکور درس می خواندم و در نهایت در رشته پزشکی دانشگاه تهران‌پذیرفته شدم.. علاقه ام به خدمت به مردم و خواست والدینم باعث انتخاب این رشته شده است.

سیدسپهر میربیگی فرزند جانباز ۲۵ درصد و حائز ۵۹ رتبه کشوری گفت: کرمانشاهی هستم و با معدل 19.98 از دبیرستان فارغ التحصیل شدم. روزی ده ساعت درس می خواندم. در سهمیه نیز توانستم رتبه ۱سهمیه ۲۵ درصد را کسب کنم.

وی ادامه داد: برای ادامه تحصیل، رشته دندانپزشکی دانشگاه بهشتی را انتخاب کردم زیرا اصلا به پزشکی علاقه نداشتم و کارهای علمی را به تئوری ترجیح می دادم. از آنجایی که دندانپزشکی را یک هنر می دانم، به این رشته روی آوردم. بعد از قبولی در دانشگاه نیز تصمیم گرفتم به نیازمندان در درمان کمک کنم.

علی اصغر قناتی فرزند جانباز 5 درصد و حائز رتبه ۶۰ کشوری گفت: از مدرسه تیزهوشان علامه حلی ۴ با معدل ۱۹.۴۰ فارغ التحصیل شدم. من روزی ۶ ساعت مطالعه می کردم. برای ادامه تحصیل نیز رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف را انتخاب کردم.

سعید انصاری فرد فرزند جانباز جانباز ۵ درصد و حائز رتبه ۷۰ کشوری گفت: از استان مازندران موفق به کسب رتبه ۴ سهمیه ۵ درصد کنکور شدم و در دانشگاه تهران رشته پزشکی را انتخاب کردم. در دبیرستان روزی ۹ ساعت مطالعه می کردم و از مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی تنکابن با معدل ۱۹.۹۶ فارغ التحصیل شدم.

مهرداد افضلی فرزند جانباز 10 درصد و حائز رتبه 213 کشوری رشته تجربی گفت: از مدرسه تیزهوشان علامه حلی کرمان با معدل 19.50 فارغ التحصیل شدم. در دو کنکور علوم تجربی و زبان های خارجه شرکت کردم که در کنکور زبان موفق به کسب رتبه 82 شدم اما با توجه به علاقه ام به رشته پزشکی، در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شدم. من برای کنکور روزی ده ساعت در کتابخانه مطالعه می کردم.

طناز باقری فرزند جانباز 20 درصد و حائز رتبه 52 کشوری گفت: تقریبا روزی ده ساعت درس می خواندم اما کیفیت مهم تر از کمیت است.. از مدرسه فرزانگان منطقه 2 استان تهران فارغ التحصیل شدم و برای ادامه تحصیل رشته پزشکی دانشگاه تهران را انتخاب کردم. در سهمیه نیز رتبه 3 را کسب کردم.

نرگس شایسته پور فرزند جانباز 30 درصد و حائز رتبه 73 کشوری گفت: روزی 8ساعت در روز مطالعه می کردم. رشته ام در دبیرستان صابرین شاهد علوم تجربی بود اما چون به زبان انگلیسی هم مسلط بودم در هر دو کنکور شرکت کردم. در کنکور تجربی رتبه 174 و در کنکور زبان های خارجه رتبه 73 را کسب کردم. در سهمیه نیز رتبه ام 4 بود. برای ادامه تحصیل رشته پزشکی دانشگاه ایران را انتخاب کردم.

به گزارش حیات، مراسم تجلیل در مراسمی با حضور حجت الاسلام شهیدی ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، حجت الاسلام کاویانی راد معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد و اسلام کریمی رئیس مرکز دانش دانش پژوهان تشکل های شاهد و ایثارگر اول ابان ماه در محل مجتمع فرهنگی شهید رسول زاده برگزار شد.

مبینا آقاخانی


فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :