یکشنبه 30 تیر 1398 |

تسهیلات بانکی صندوق اشتغال و کارافرینی ایثارگران

1397/08/15 در گفت و گو با حیات عنوان شد:

تسهیلات بانکی صندوق اشتغال و کارافرینی ایثارگران

حیات: سرپرست معاونت حقوقی و اعتبارات صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در رابطه با تسهیلات بانکی و برخی شرایط دریافت ین تسهیلات از سوی صندوق توضیحاتی را ارائه کرد.

جواد حسنی سرپرست معاونت حقوقی و اعتبارات صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در گفت و گو با پایگاه خبری حیات گفت: با توجه به انعقاد تفاهم نامه های مختلف با برخی از بانک ها، ایثارگران از خدمات تسهیلاتی با نرخ متغیر برخوردار می شوند.

وی افزود: از محل بند "ت" ماده 89 قانون برنامه ششم توسعه تسهیلاتی در اختیار ایثارگران قرار می گیرد که بانک های کشاورزی، ملی، توسعه تعاون، ملت، سپه، پست بانک و صنعت و معدن تسهیلاتی را در قالب بسته های حمایتی برای توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری را ارائه می دهند.

حسنی اضافه کرد: تفاهم نامه ای نیز با بانک توسعه تعاون منعقد کردیم که خانواده ایثارگران می توانند برای اخذ وام از 20 تا 200 میلیون تومانی با نرخ بهره 10 تا 15 درصدی اقدام کنند.

سرپرست معاونت حقوقی و اعتبارات صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران تصریح کرد: از سالیان گذشته قراردادی با صندوق کارآفرینی امید داشته ایم که از منابع آن نیز برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه 30 میلیون تومانی با نرخ 4 درصد در حال اقدام هستیم.

وی در رابطه با تسهیلات اشتغال روستایی توضیح داد: در این بخش اعتبارات بسیار خوبی داریم که به طرح های اشتغال زایی که به صورت 100 درصدی در داخل روستا باشد، تعلق می گیرد؛ به این معنا که در مناطق روستایی تا سقف 50 میلیون تومان با نرخ 6 درصد و مناطق روستایی مرزی تا سقف 50 میلیون تومان با نرخ 4 درصد تسهیلات برای کارافرینی تعلق می گیرد.

سرپرست معاون حقوقی و اعتبارات صندوق اشتغال و کارافرینی ایثارگران اضافه کرد: تسهیلات فراگیر کارافرینی در همان زیرمجموعه اما در داخل شهر با نرخ سود 18 درصد پرداخت می شود.

حسنی اظهار کرد: طبق بند "پ" ماده 89 قانون برنامه ششم توسعه چهار بانک سپه، ملی، پست بانک و توسعه تعاون وام های قرض الحسنه 20 میلیونی با نرخ بهره 4 درصد ارائه می دهد، همچنین اعتبارات ویژه ‌ای برای طرح‌ های ملی پیش ‌بینی شده و در صورتی که این طرح‌ ها تأیید شوند، امکان تخصیص وام 6 درصدی تا مبلغ 15 میلیارد تومان نیز وجود دارد.

سرپرست معاون حقوقی و اعتبارات صندوق اشتغال و کارافرینی ایثارگران یادآور شد: تسهیلاتی را با همکاری صندوق توسعه ملی در نظر گرفته ایم که نوع پرداخت ها با توجه به طرح مورد نظر، نوع ایثارگری افراد و نرخ سود متفاوت است.

وی اظهار کرد: تسهیلات مشاغل خانگی نیز طبق دستورالعمل وزارت کار اعطا می شود که با تسهیلات طرح خوداشتغالی فرق دارد و حداکثر 10 میلیون تومان با نرخ سود 4 درصد است.

حسنی گفت: در بحث حمایت از کارآفرینان نیز می توانیم در بخش زیرساخت اشتغال کمک کنیم که در حال حاضر در بخش تأمین منابع مشکل داریم اما برنامه ما این است که تا اخر سال جاری حدود 30 تا 40 هزار فرصت شغلی برای ایثارگران فراهم کنیم.

لازم به ذکر است: فرزند شهید، جانباز، آزاده و فرزند جانبازان بالای 25 درصد، فرزند آزادگان با حداقل یک سال اسارت، والدین شهید، همسر شهید، همسر جانباز 25 درصد و بالاتر می توانند از تسهیلات نامبرده شده استفاده کنند همچنین به فرزندان جانبازان کمتر از 25 درصد نیز وام های 20 میلیونی با 4 درصد کارمزد ( بند پ ماده 89 قانون برنامه ششم توسعه) تعلق می گیرد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :