سه شنبه 28 خرداد 1398 |

ناهید زیر شکنجه های کومله به شهادت رسید

1397/08/15 خواهر شهیده کردستان در گفت و گو با حیات:

ناهید زیر شکنجه های کومله به شهادت رسید

شهیده ناهید فتاحی دختر 16 ساله‌ای بود که 11 ماه توسط ضدانقلاب شکنجه شد؛ موهای سرش را تراشیدند و ناخن دست و پایش را کشیدند تا به امام خمینی(ره) توهین کند اما او شهادت را به زندگی با ذلت ترجیح داد.

لیلا فاتحی کرجو خواهر شهیده ناهید فاتحی ملقب به سمیه کردستان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: خواهرم سال 44 متولد شد، از همان کودکی بسیار متین و با حیا بود. با شروع مبارزات انقلابی علیه رژیم ستمشاهی به مبارزان پیوست و به دلیل علاقه به دین، انقلاب و امام خمینی(ره) در دوران انقلاب به پخش اعلامیه و صوت سخنرانی ها در بین انقلابیون و فعالیت در بسیج خواهران مساجد اهتمام می ورزید.

وی ادامه داد: در همان سن کم به اجبار با کسی که شناختی از او نداشتیم نامزد کرد، ناهید اصلا این پسر را دوست نداشت و همیشه می گفت که خیلی اختلاف نظر دارند. بعد از مدتی مشخص شد این پسر از اعضای کومله است که محاکمه و اعدام شد. ناهید را نیز برای بازجویی بردند اما خیلی زود متوجه شدند که او از فعالیت های نامزدش بی اطلاع بوده است و بنابراین آزادش کردند.

فاتحی گفت: بعد از اعدام نامزدش، به واسطه مبارزات انقلابیی که داشت همیشه مورد تهدید قرار می گرفت. بالاخره در یک روز زمستانی کومله ها خواهرم را به اسارت بردند. مادرم 11 ماه به دنبال ردی از او همه جا را زیر پا گذاشت.

خواهر شهیده ادامه داد: تا این که بالاخره متوجه شدیم خواهرم را بارها مورد شکنجه های گوناگون قرار داده اند تا به امام توهین کند اما چون او این کار را نکرده است، او را زنده به گور کرده و در یکی از روستاهای سنندج به خاک سپرده اند، که با پیگیری های مادرم پیکر را برای دفن به شهر منتقل کردند.

وی در پایان افزود: برای خواهرم یک مستند و یک کتاب ساخته و نوشته شد. خواهرم همیشه ما را به حفظ دین و حمایت از امام(ره) و احترام به بزرگتر ها توصیه می کرد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :