یکشنبه 30 تیر 1398 |

ویدئو؛ تبدیل وضعیت استخدامی شامل چه ایثارگرانی می شود

1397/08/14 در گفت و گوی حیات با مشاور ایثارگران سازمان امور اداری و استخدامی عنوان شد:

ویدئو؛ تبدیل وضعیت استخدامی شامل چه ایثارگرانی می شود

حیات: چه ایثارگرانی در صورت تمایل به تبدیل وضعیت استخدامی باید براساس تبصره الحاقی به ماده 21 قانون جامع، تبدیل وضعیت شوند.

بر اساس ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی؛ تمامی دستگاه‌ها مکلفند حداقل 25 درصد از نیازهای استخدامی و تامین نیروهای مورد نیاز خود را بر اساس ضوابط و مجوزهای مربوط، به خانواده‌های شاهد، جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان 25 درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان یک‌سال و بالای یک‌سال اسارت اسرا و خواهر و برادر شاهد اختصاص دهند و 5 درصد سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر 25 درصد و آزادگان کمتر از یک سال اسارت اختصاص دهند.

افراد فوق که در استخدام غیر رسمی دستگاه‌های مشمول ماده 2 قانون جامع می‌باشند در صورت تمایل به تبدیل وضعیت استخدامی باید براساس تبصره الحاقی به ماده 21 قانون جامع پیگیر حقوق قانونی خود باشند.

در همین زمینه پایگاه خبری حیات در گفت و گویی با مشاور ایثارگران سازمان امور اداری و استخدامی کشور از وی در مورد تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در دستگاه ها پرسید که پاسخ ان در اینجا قابل مشاهده است. 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :