یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 |

جای خالی ایثارگران باید در ازمون های بعدی استخدامی حفظ شود

1397/08/13 مشاور امور ایثارگران سازمان امور اداری و استخدامی کشور در گفت و گو با حیات:

جای خالی ایثارگران باید در ازمون های بعدی استخدامی حفظ شود

حیات: اگر در رشته شغلی خاصی در آزمون داوطلب ایثارگری نبود، این ظرفیت حفظ می شود تا در آزمون بعدی به ایثارگران تخصیص داده شود.

مشاور امور ایثارگران سازمان امور اداری و استخدامی کشور در گفت و گو با حیات، به تشریح سهمیه استخدام و اشتغال ایثارگران و خانواده شهدا در دستگاه ها پرداخت.

قاسم علی اکبری مشاور امور ایثارگران سازمان امور اداری و استخدامی کشور به خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: سازمان امور اداری و استخدامی کشور وظیفه ی مدیریت راهبری و تعیین خط مشی های نظام اداری کشور را عهده دار است و پس از تفکیک سازمان اداری و استخدامی کشور از سازمان مدیریت و برنامه ریزی بنابر تشخیص ریاست محترم سازمان اداری و استخدامی کشور برای پیگیری دقیق تر مسائل مربوط به ایثارگران، مشاور امور ایثارگران در ساختار سازمان شکل گرفت تا علاوه بر پیگیری امور این عزیزان در خود سازمان، مسائل اداری ایثارگران در سایر سازمان ها و دستگاه ها نیز پیگری شود.

وی با اشاره به سیاست های کلی این سازمان افزود: در این مدت سعی شده با تمامی مشاوران وزرا در تمام وزارت خانه ها ارتباط داشته باشیم که مشکلات این عزیزان طبقه بندی، پیگیری و رفع شود.

علی اکبری درباره ماده 21 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و سهمیه ایثارگران در ازمون های استخدامی گفت: مشمولان برابر توافق صورت گرفته بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان استخدامی کشور در آزمون استخدامی شرکت می کنند و با رقابت بین خودشان، افراد برتر وارد دستگاه اجرایی می شوند. ضمنا ضریب اولویت فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصد تا 25 درصد در این آزمون ها اعمال می شود.

وی افزود: تمامی دستگاه های اجرایی موظفند این سهمیه را رعایت کنند. به عبارت دیگر حتی اگر در رشته شغلی خاصی در آزمون داوطلب ایثارگری نبود، این ظرفیت حفظ می شود تا در آزمون بعدی به ایثارگران تخصیص گردد. در نتیجه از بین نیروهای آزاد به جای ایثارگران استفاده نخواهد شد تا حقوق ایثارگران رعایت شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :