یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 |

هرکسی لایق شهادت نیست

1397/08/11 جانباز 25 درصد در گفت و گو با حیات:

هرکسی لایق شهادت نیست

حیات: به عنوان نیروی داوطلب بسیجی به جبهه اعزام شدم، مثل هر جوان انقلابی دیگری آروزی شهادت داشتم اما خداوند جانبازی را در سرنوشتم قرار داده بود. شهدا انسان های برگزیده ای بودند و هرکسی لایق شهادت نیست.

به گزارش حیات، مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر با برگزاری نمایشگاه عکس اربعین عده ای از علاقه مندان به هنر عکاسی شاهد و ایثارگر را با موضوع اربعین حسینی در کنار هم جمع و از نفرات برتر نیز تقدیر کرد.

حسینعلی رستمی جانباز 25 درصد و عکاس نمایشگاه عکس اربعین با خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت و گویی انجام دده است که از نظر شما می گذرد:

حیات: لطفا خودتان را معرفی کنید؟

- حسین علی رستمی هستم متولد سال 1346 در نجف آباد اصفهان. فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته متالوژی هستم و در حال حاضر به کار آزاد و عکاسی مشغول هستم.

حیات: چه سالی به جبهه اعزام شدید؟ چه مسئولیتی داشتید؟

-سال 65 بعد از شرکت در آزمون کنکور به صورت داوطلب به جبهه اعزام شدم و به عنوان تخریبچی در جبهه ها خدمت کردم. یک سال پس از اعزام، در یک پاکسازی به جانبازی 25 درصد نائل آمدم.

حیات: از نحوه مجروحیت بگویید؟

- در سال 1366 در عملیات نصر 5 شرکت کردم. فردای عملیات به ما گفتند که نیروهای جهادی در مسیر جاده سازی به منطقه ای پر از مین که هنوز پاکسازی نشده، رسیده اند و به کمک ما نیاز دارند. من و تخریب چی دیگری که همراهم بود، به منطقه مورد نظر رفتیم و شروع به پاکسازی کردیم. چندین بار مین ها را خنثی و با برانکارد از محیط خارج کردیم که در این هنگام یک خمپاره نزدیک ما به زمین اصابت کرد و من از ناحیه ریه ترکش خوردم. ناگهان سوزش و خونریزی شدیدی را حس کردم و بعد بیهوش شدم.

حیات: از نحوه انتقال شما به بیمارستان اطلاعی دارید؟

- بله از دوستانم شنیدم که مجید شریف، بعد از انجام کارهای امدادی، با هلی کوپتر من را به سردشت رسانده اند.

حیات: چه سالی ازدواج کردید؟ چند فرزند دارید؟

-بعد از مجروحیت به دانشگاه رفتم و در زمان دانشجویی سال 1370 ازدواج کردم و سه فرزند دارم.

حیات: چرا در مسابقه عکس اربعین شرکت کردید؟ چند عکس شما در نمایشگاه وجود دارد؟

-من در راهپیمایی اربعین شرکت می کردم و عشق من به عکاسی و امام حسین(ع) باعث خلق چند اثر شد که دو عکسم در نمایشگاه به نمایش درآمده است.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :