جمعه 3 خرداد 1398 |

حرکت بزرگترین کاروان بانوان عاشورایی به کربلای معلی

1397/07/18 در گفت و گو با حیات عنوان شد:

حرکت بزرگترین کاروان بانوان عاشورایی به کربلای معلی

حیات: مدیر آستان امامزاده سیده ملک خاتون گفت: بزرگترین کاروان بانوان عاشورایی با عنوان «دلجویان زینبی (س)» برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی (ع) آماده می شود.

حیات: مدیر آستان امامزاده سیده ملک خاتون گفت: بزرگترین کاروان بانوان عاشورایی با عنوان «دلجویان زینبی (س)» برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی (ع) آماده می شود.

محمد قیصری مدیر آستان امامزاده سیده ملک خاتون در گفت و گو با پایگاه خبری حیات، از حرکت نخستین و بزرگترین کاروان بانوان عاشورایی با عنوان «دلجویان زینبی» خبر داد و گفت: این کاروان با شعار «نساء رضوی الی تل زینبی» برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی آماده حرکت می شود.

وی افزود: در سال جاری با تصمیم ستاد اربعین و قرارگاه فرهنگی و هنری، بخش بانوان عاشورایی آستان مقدس امامزاده سیده ملک خاتون به عنوان یکی از پایگاه های پیاده روی اربعین حسینی (ع) به عنوان محور قرار گرفت که در این راستا با برنامه ریزی­های انجام شده، تصمیم گرفتیم تا کاروان بزرگ بانوان تهران به سمت کربلای معلی شکل بگیرد.

قیصری اضافه کرد: در این طرح بنا داریم تا با توجه به حروف ابجد امام رضا (ع)، تعداد هزار و یک نفر از بانوان کشور را با برگزاری برنامه های باشکوه مختلف تشریفات و روضه خوانی برای رفتن به کربلای معلی مورد بدرقه قرار دهیم که ایشان پس از عبور از شهرهای کرمانشاه، همدان و مرز مهران، به کربلا می روند.

مدیر آستان امامزاده سیده ملک خاتون با بیان اینکه پیش بینی می شود تعداد ثبت نام بانوان در این طرح بسیار بالا باشد، تصریح کرد: در این طرح اولویت ثبت نام را به سفر اولی­ها و بانوان ایثارگر، طلبه و بسیجی دادیم و به نیت چهارده معصوم (س) قیمت این سفر را نیز یک میلیون و 400 هزار تومان اعلام کردیم.

وی اظهار کرد: از دیگر اقدامات این آستان در سفر به کربلای معلی، طرح «ام الشهید ام البنین» است که در این طرح، مادران و همسران شهدا بخصوص شهدای مدافع حرم با آماده کردن توشه سفر و عکس شهید خود، در ثواب زیارت این سفر مذهبی سهیم می شوند.

قیصری به بخش دیگر برنامه های این کاروان اشاره و اذعان کرد: با توجه به این که حدود 7 هزار بانوی شهید در کشور وجود دارد، طرح «نایب الشهید» را نیز امسال اجرا می کنیم که در این طرح با آماده سازی مشخصات این شهیدان، این مشخصات در اختیار زائران ایرانی قرار می گیرد تا به نیابت از یک شهید، در ثواب زیارت و پیاده روی اربعین حسینی (ع) با این شهید سهیم شوند.

مدیر آستان امامزاده سیده ملک خاتون درخصوص آغاز اجرای این طرح گفت: شروع حرکت اتوبوس های کاروان یک هفته قبل از اربعین است که برای اولین بار کاروانی متحدالشکل برای شرکت در اربعین حسینی (ع) به سوی کشور عراق با تدابیر امنیتی حرکت می کند.

سفری

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :