یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 |

1397/07/17 در گفت و گوی مسئول امور ایثارگران ناجا با حیات تشریح شد:

"همیار جانباز"، خدمت سربازی زیر پرچم سروقامتان

حیات: مسئول امور ایثارگران ناجا گفت: طرحی را برای جانبازان سروقامت ناجا آغاز کردیم تا با کمک به این عزیزان، ضمن گذراندن دوران سربازی و در کنار هم نشینی با جانبازان از آنها درس های صبوری و گذشت بیاموزند.


مسئول امور ایثارگران ناجا گفت: طرحی را برای جانبازان سروقامت ناجا آغاز کردیم تا با کمک به این عزیزان، ضمن گذراندن دوران سربازی و در کنار هم نشینی با جانبازان از آنها درس های صبوری و گذشت بیاموزند.

سرهنگ یونس عبدی مسئول امور ایثارگران ناجا در گفت و گو با پایگاه خبری حیات، از سهمیه جدید سربازی برای سروقامتان نیروی انتظامی خبر داد و گفت: افرادی که در گروه سروقامتان نیروی انتظامی قرار دارند می توانند از این سهمیه برخوردار شوند که از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شده است.

وی در رابطه با این طرح افزود: این سهمیه شامل جانبازان قطع نخاع، قطع دو پا ویلچری، جانبازان بسیج که از ناحیه دو چشم نابینا و هم چنین جانبازان دو دست قطع می شود تا با معرفی اقوام درجه یک از این طرح استفاده کنند.

عبدی اضافه کرد: جانبازان برای داشتن اوقاتی آسوده و راحت می توانند در مرحله اول افراد محرم خود را معرفی کنند تا با یاری و کمک به این قشر خدوم جامعه، علاوه بر افزایش صبوری و بردباری، با امضای تفاهم نامه ای توسط یگان، جانباز و فرد مشمول، دوران سربازی خود را پشت سر بگذارند.

مسئول امور ایثارگران ناجا یادآور شد: در مرحله دوم نیز بستگان سببی و نسبی آنها نیز با در نظرداشت ملاحظات و تفاهم نامه ای از این سهمیه استفاده می کنند تا دوران سربازی خود را در ناجا سپری کنند.

وی تصریح کرد: در مرحله سوم طرح «همیار جانباز» به دلیل وجود نیروی انتظامی در سراسر کشور، مقرهای این نهاد، با شناسایی جانبازان حوزه استحفاظی خود، سربازان ارزشی آنجا را برای کمک به جانبازان هماهنگ می کند تا با کمک به این عزیزان جامعه، دوره سربازی خود را بگذرانند. در این حالت ارتباطط سرباز با سیستم مستمر است و در صورت تماس جانباز سرباز برای آنها اعزام می شود و هیچ گونه حق ورود به منزل را ندارند.

عبدی در پایان خاطرنشان کرد: ما این طرح را در نیروی انتظامی اجرایی کردیم و سازمان و ارگان های دیگر هم در صورت تمایل می توانند از این طرح برای بهبود شرایط زندگی و تسهیل کارهای جانبازان کشور استفاده کنند.

رامین سفری

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :