سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 |

اجرای طرح

1397/07/16 مسئول امور ایثارگران ناجا به حیات خبر داد:

اجرای طرح "همیار جانباز" برای مشمولان ناجا

مسئول امور ایثارگران ناجا خبر از اجرایی شدن طرح «همیار جانباز» داد و گفت: در این طرح مشمولان نزدیک و اقوام سببی و نسبی خانواده ایثارگر می توانند در ازای یاری به جانبازان، دوره سربازی خود را در ناجا سپری کنند.

سرهنگ یونس عبدی مسئول امور ایثارگران ناجا در گفت و گو با پایگاه خبری حیات، درباره خدمات ناجا برای ایثارگران گفت: برای اولین بار تعداد 25 نفر از جانبازان 100 درصدی ناجا و یا 70 درصدی بنیاد شهید و امور ایثارگران به سفر عتبات عالیات اعزام شدند.

وی افزود: در این طرح سربازان سروقامت ناجا که بخش اصلی جسمشان دچار حادثه شده است را به طور دسته جمعی و گروهی به همراه خانواده هایشان با هواپیما به کربلای معلا اعزام کردیم و در بهترین هتل­های نزدیک به حرم و متناسب با شرایط این افراد از آنها پذیرایی شد.

عبدی از اجرای طرح «همیار جانباز» از دیگر اقدامات ناجا نام برد و گفت: مراحل آزمایشی این طرح از سال گذشته تنها در تهران بزرگ اجرایی شد و پس از برنامه ریزی های مختلف برای اولین بار در کل کشور به مرحله اجرایی رساندیم که مورد رضایت ایثارگران و خانواده های آنها قرار گرفت.

مسئول امور ایثارگران ناجا درباره این طرح توضیح داد: با توجه به اینکه سن جانبازان معزز کشور به بالای 50 سال رسیده و توانایی انجام کارهای شخصی خود را ندارند، تلاش کردیم تا با راه اندازی طرح «همیار جانباز» کمکی برای این عزیزان باشیم.

وی اضافه کرد: در مرحله اول این طرح افراد مشمول و بستگان درجه یک و محرم جانبازان در ازای خدمت به فرد جانباز و انجام کارهای مربوط به ایثارگر، دوره سربازی خود را می گذرانند. در مرحله دوم نیز بستگان سببی و نسبی آنها از این خدمات استفاده می کنند تا دوران سربازی خود را در ناجا سپری کنند.

عبدی با بیان اینکه مرحله سوم این طرح شامل جانبازانی می شود که هیچ یک از شرایط بالا را ندارند، یادآور شد: در مرحله سوم طرح «همیار جانباز» به دلیل وجود نیروی انتظامی در سراسر کشور، مقرهای این نهاد، با شناسایی جانبازان حوزه استحفاظی خود، سربازان ارزشی آنجا را برای کمک به جانبازان هماهنگ می کند تا با کمک به این عزیزان دوره سربازی خود را بگذرانند.

وی درخصوص اجرای قوانین ایثارگری توضیح داد: نیروی انتظامی هم مانند بسیاری از نهادهای ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغیه های دولت را اجرا و قوانین جاری را برای این عزیزان اعمال کرده است که در این راستا می توان گفت بیش از 95 درصد قوانین حاکم بر جامعه ایثارگری در ناجا اعمال و اجرایی شده است.

رامین سفری

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :