شنبه 16 آذر 1398 |

شهادت 32 نفر از نیروی انتظامی در سال جاری

13:0:0    1397/07/15 در گفت وگوی مسئول امور ایثارگران ناجا با حیات عنوان شد:

شهادت 32 نفر از پرسنل نیروی انتظامی در سال جاری


مسئول امور ایثارگران ناجا خبر از شهادت 32 نفر از پرسنل این نهاد در سال جاری داد و گفت: 95 درصد قوانین ایثارگری در نیروی انتظامی اجرایی می شود.

سرهنگ یونس عبدی مسئول امور ایثارگران ناجا در گفت و گو با پایگاه خبری حیات، با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی از ابتدای انقلاب اسلامی جانبازان و شهدای بسیاری را تقدیم این کشور کرد و این زنجیره شهادت کماکان در نیروی انتظامی تداوم دارد.

وی در ادامه به ارائه آمار ایثارگران و شهدا پرداخت و افزود: نیروی انتظامی از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز 13 هزار شهید، 23 هزار جانباز، 2 هزار و 70 نفر آزاده به  کشور تقدیم کرده است.

وی افزود: در سال  گذشته 75 شهید  و از ابتدای سال جاری تا کنون هم 32 شهید از نیروهای خدوم و تلاشگر نیروی انتظامی به درجه والای شهادت نائل شدند.

عبدی اضافه کرد: در مرزهای کشور، بسیاری از این پرسنل خدوم را برای امنیت و دفاع از مرزها  و در جاده ها نیز برای ایجاد نظم و امنیتِ هموطنان، شهدای زیادی دادیم.  برخی از خدمتگزاران نیروهای انتظامی در تاریکی شب و برخورد خودروها و تصادف عمدی یا سهوی با این عزیزان به شهادت رسیده اند.

مسئول امور ایثارگران ناجا به آمار شهدای نیروی انتظامی اشاره و تصریح کرد: از آمار 13 هزار نفری شهدا، 8 هزار نفر آنها در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند و 5 هزار نفر آنها پس از انقلاب و در حین انجام خدمت شهید شدند که عمده آنها را شهدای ترور تشکیل می دهند.

رامین سفری

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :