پنجشنبه 21 آذر 1398 |

اجرای 90 درصد قوانین ایثارگری در وزارت امور اقتصادی و دارایی

08:0:0    1397/07/14 مشاور امور ایثارگران وزارت امور اقتصادی و دارایی در گفت و گو با حیات خبر داد:

اجرای 90 درصد قوانین ایثارگری در وزارت امور اقتصادی و دارایی

حیات: بیش از 90 درصد قوانین ایثارگری در وزارتخانه امور اقتصادی و دارایی اجرا شده است

بیش از 90 درصد قوانین ایثارگری در سطح وزارتخانه امور اقتصادی و دارایی اجرا شده است

حجت‌الاسلام لطف‌الله ثقفی مشاور امور ایثارگران وزارت امور اقتصادی و دارایی در مورد پیاده سازی قوانین ایثارگری در این وزارتخانه به پایگاه خبری حیات گفت: در سطح وزارتخانه بیش از 90 درصد قوانین ایثارگری اجرا شده است البته در بعضی از بانک های خصوصی که می گویند، تابع برخی قوانین دولتی نیستند مشکلاتی ممکن است پیش اید ولی ما چنانچه لازم باشد برای احقاق حق ایثارگران در هر یک از زیرمجموعه های وزارتحانه اقدام می کنیم.

وی در مورد بکارگیری خانواده های شاهد و ایثارگر در سهمیه استخدامی گفت: حدود یک سوم و به عبارتی بیش از 30 درصد کارکنان این وزارتخانه را خانواده های شاهد و ایثارگران تشکیل می دهند که تعداد ان ها در خود وزارتخانه و دستگاه های تابعه به 60 هزار نفر می رسد.

وی افزود خوشبختانه ایثارگران در وزارت امور اقتصادی و دارایی با مشکل خاصی مواجه نیستند و چنانچه با مسئله ای روبرو شوند حتما ان را پیگیری می کنیم پیگیری ها به صورت حضوری، برگزاری همایش و صحبت با ایثارگران در سفرهای استانی و شنیدن مسیل ان ها است.

حجت الاسلام ثقفی یاداور شد ماهانه 3 تا 4 شکایت از مسایل پیش امده برای ایثارگران به ما می رسد که بیشترین ان مربوط به بحث بازگشت به کار و اعاده به خدمت جانبازانی است که قبل از اتمام 35 سال خدمتشان با خواست خود، بازنشسته شده اند که در حال حاضر خواهان ادامه خدمت تا اتمام 35 سال هستند.

مشاور امور ایثارگران وزارت امور اقتصادی و دارایی در زمینه اعطای یک مقطع تحصیلی بالاتر به خانواده های شاهد و ایثارگر و نیز رزمندگان با حداق 6 ماه حضور در جبهه یاداور شد: این قانون دارای ایهام است چرا که در ان مشخص نشده اعطای یک مقطع تحصیلی بالاتر شامل چه مزایایی می شود ایا صرفا مزایای اجتماعی را شامل می شود و یا مزایای حقوقی را نیز در بر می گیرد سازمان امور اداری و استخدامی معتقد است فقط شامل مزایای اجتماعی می شود در حالی که ما باورمان این است که باید مزایای حقوقی را نیز شامل شود و به همین دلیل پیگیر این مسئله برای ایثارگران وزارتخانه در رایزنی با سازمان امور استخدامی کشور هستیم.

وی یاداور شد خوشبختانه وزارت امور اقتصادی و دارایی از جمله دستگاه هایی است که فعالیت زیادی در جهت رفع مشکلات ایثارگران داشته است.

طاهره ساعدی

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :