جمعه 16 خرداد 1399 |

رقبای سیاسی دست از سر درصد جانبازی بردارند

09:0:0    1397/06/25 یادداشت؛

رقبای سیاسی دست از سر درصد جانبازی بردارند

طاهره ساعدی
 

درصد جانبازی یک قرارداد است قراردادی، تا متولی امور این از جان گذشتگان یعنی بنیاد شهید و امور ایثارگران، بتواند در حد بضاعتی که دولت، بودجه و قوانین برایش مقرر می کند با ارائه خدمات و تسهیلات، بخشی بسیار کوچکی از دینی را که خانواده های شهدا و ایثارگران بر گردن تک تک ما ایرانیان دارند ادا کند و گرنه همه ما می دانیم نه ان ها با چشمداشت مادی قدم در این راه مقدس گذاشتند و نه ما می توانیم از عهده جبران این ایثار و ازخودگذشتگی براییم.

ان ها زمانی که لباس رزم برتن کردند و رفتند مثل روز برایشان روشن بود که ممکن است هیچگاه دیگر روی زندگی را نبینند پس نه به خاطر رسیدن به مال دنیا که هیچکس جان را با مال مبادله نمی کند که در این دنیا هیچ مطاعی بالاتر نیست پا در جبهه نگذاشتند.ان ها از هر قشری، گروهی، دینی و مذهبی رفتند چون احساس کردند باید بروند تا ایران بماند تا اسلام حفظ شود تا حرف امام شان بر زمین نماند.

ان ها را نام بامسمای جانباز نهادیم چرا که در همان لحظه که تصمیم به رفتن گرفتند از جانشان گذشته بودند. ان ها، جانشان را دستمایه حفاظت از همه ماهایی گذاشتند که در پشت آن ها بودیم. این ها هیچ نمی خواستند منتی هم نداشتند ولی دینی که بر گردن ما گذاشتند بسیار سنگین امد گونه ای که برای سبکی خودمان آنچه از دستمان بر می امد و نه آن گونه که درخور و سزاوارش هستند که هیچ چیز نمی تواند آن خلوص نیت و جوانمردی را جبران کند، و به رسم سپاس از ایشان، معیاری گذاشتیم به نام درصد جانبازی تا گوشه ای بسیار کوچک از زحماتشان را نه جبران که تقدیر کنیم چرا که از هیچکدام ما جبران این ایثارگری و این کار بزرگ بر نمی اید.

مسلما اگر امکانات کشور به قدری بود که اجازه می داد تا حتی کسی که یک روز هم پا در میدان دفاع گذاشته بود خدمات کامل را دریافت کند، هیچگاه شاید، حرفی از درصد به میان نمی امد چرا که، آن ها که نیت کردند و رفتند تا از دین و سرزمینشان دفاع کنند نه چشمی به مادیات داشتند و نه درصد می دانستند چیست، آن ها با همه جانشان و همه وجودشان رفتند نه درصدی از آن.

اما اکنون برخی، این عزیزان را دستاویزی قرار می دهند تا در میدان رقابت های سیاسی، طرف مقابل را تحت فشار بگذارند یا شکست دهند، حوزه ایثارگری ورای این رقابت ها و این جناح و ان حزب است. حوزه ایثارگری قابل مصادره شدن به نفع یک تفکر و گرایش سیاسی نیست. هر چند محدودیت اعتبار و امکانات بهانه ای شده برای افرادی که با توسل به هر راهی و حتی با مستمسک قرار دادن ایثارگران، از این جامعه معزز برای رسیدن به اهداف خود بهره جویند اما باید به ایشان تاکید کرد مردم خیلی خوب می دانند پس شما هم بدانید که از این نمد شما را کلاهی نیست.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :