جمعه 26 مهر 1398 |

تقاضای تجدید نظر درصد جانبازی، لابی نیست،حق قانونی جانباز است

1397/06/24 معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات:

تقاضای تجدید نظر درصد جانبازی، لابی نیست،حق قانونی جانباز است

حیات: تقاضای تجدیدنظر در میزان ازکارافتادگی، حق قانونی جانبازان است و در این زمینه لابی و فشار بر مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران معنایی ندارد، ضمن این که در هفته های اخیر میزان تقاضا برای تجدید نظر، طبق روال گذشته بوده و افزایشی نداشته است.

باز انتشار خبری مبنی بر افزایش لابی و فشار مدیران بازنشسته بر مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای افزایش درصد جانبازی از زیر 50 به بالای 50 درصد، به خاطر قرار گرفتن در حیطه استثنائات قانون منع بکارگیری باز نشستگان به نقل از منابع نامعلوم در فضای مجازی، پایگاه خبری حیات را بر ان داشت تا در این زمینه با معاونت های بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و نیز برخی استان های پرجمعیت به لحاظ داشتن ایثارگر تماس بگیرد و صحت و سقم این خبر را با ان ها در میان بگذارد:

دکتر عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن نادرست خواندن خبر افزایش لابی و فشار مدیران بازنشسته بر مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای افزایش درصد جانبازی از زیر 50 به بالای 50، گفت: طبق قانون هر جانبازی می تواند از مبادی قانونی و با طی فرایند ان، متقاضی تجدید نظر در میزان ازکارافتادگی و جانبازی اش باشد این مجوزی است که قانون مصوب در مجلس به این عزیزان داده است و مختص زمان خاصی هم نیست. به بیان دکتر عباسپور، 70 درصد از تقاضاهایی که در این زمینه سالانه ثبت می شود مربوط به تقاضای تجدید نظر درصد جانبازی است و فقط 30 درصد مربوط به عزیزانی است که برای اولین بار تعیین درصد می شون، بنابراین موج خبری ایجاد شده در زمینه افزایش لابی و فشار به مسئولان بنیاد در این زمینه صحت ندارد.

دکتر عبدالحسین نعمتی نیک پور معاون بهداشت و درمان بنیاد اصفهان در این زمینه گفت: با این که استان اصفهان از جمله استان هایی است که در ان میزان تقاضا برای افزایش درصد جانبازی زیاد است اما در هفته ها و ماه اخیر تقاضای محسوسی برای تقاضای تجدیدنظر درصد جانبازی به ویژه از زیر 50 به بالای ان دیده نمی شود.

دکتر حسین فلاح معاون بهداشت و درمان بنیاد استان اذربایجان شرقی نیز اظهار داشت: میزان تقاضا برای تجدیدنظر در درصد جانبازی طبق روال ماه های اخیر بوده و تغییری نکرده است.

دکتر محمدجواد غلامپور معاون بهداشت و درمان استان خراسان رضوی با بیان این که میزان تقاضا برای افزایش درصد جانبازی طبق معمول همیشگی است افزود: افزایشی در هفته های اخیر برای تقاضا ها به چشم نمی خورد.

همچنین دکتر محمد کریمی و دکتر مجتبی ادیب معاونان بهداشت و درمان استان های البرز و فارس نیز این خبر را نادرست خواندند و ان را تکذیب کردند.

همان طور که اشاره شد، طبق قانون این حق قانونی هر جانباز است که تقاضای تجدید نظر میزان ازکارافتادگی و درصد جانبازی اش را ثبت کند و وظیفه کمیسیون های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل جلسه برای بررسی پرونده پزشکی جانبازان متقاضی و اعمال تغییرات لازم در ان است ولی در حال حاضر طبق گفته های مدیران ذیربط میزان تقاضاها هیچ تغییری نداشته و مانند روال چند ماه اخیر بوده است.

ساعدی 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :