یکشنبه 30 تیر 1398 |

باید از پتانسیل ایثارگران در جهت رفع مشکلات کشور استفاده کرد

1397/06/20 عضو انجمن نخبگان شاهد و ایثارگر در گفت و گو با حیات:

باید از پتانسیل ایثارگران در جهت رفع مشکلات کشور استفاده کرد

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت:باید از پتانسیل هایی به نام ایثارگران، جانبازان، ازادگان و خانواده های این عزیزان استفاده عمیق بنیادی در سطح جامعه و کشور در جهت رفع مشکلات داشته باشیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت:باید از پتانسیل هایی به نام ایثارگران، جانبازان، ازادگان و خانواده های این عزیزان استفاده عمیق بنیادی در سطح جامعه و کشور در جهت رفع مشکلات داشته باشیم.

دکتر ابوالقاسم عیسی مراد عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و نخبه مرکز دانش پژوهان و تشکل های  شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات، اظهار داشت:  یکی از اهداف مرکز، هم افزایی میان نخبگان شاهد و ایثارگر در جهت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از طرق علمی، فرهنگی و اجتماعی است که تا کنون تلاش زیادی در این راستا اجام شده است.

نخبه ایثارگر عضو مرکز دانش پژوهان بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود:  امروز مسئله اصلی اقتصادی و مدیریتی است که باید مورد توجه عموم قرار بگیرد و اگر برنامه ریزی درستی صورت بگیرد، می توانیم در شرایط اقتصادی امروز،از پتانسیل های همچون ایثارگران، جانبازان، ازادگان و خانواده های این عزیزان استفاده عمیق تری در سطح جامعه و کشور داشته باشیم.

عیسی مراد اضافه کرد: این عزیزان سرمایه هایی هستند که با وجود آنها نه تنها برای جامعه خود بلکه برای جامعه بین الملل هم حرفهای زیادی برای گفتن دارند که اگر امروز به آنها توجه نشود ممکن است از این فرصت خوب استفاده نشود.

عضو انجمن نخبگان شاهد و ایثارگر با بیان اینکه در حال حاضر فعالیتهایی در حال انجام است، تصریح کرد: این اقدامات فاصله زیادی با افق اصلی کشور دارد که باید تلاش کنیم تا در این حوزه به صورت عمیق تر و دقیق تر وارد عمل شوند.

وی یادآور شد: این تشکل مرتبط با بنیاد شهید و امور ایثارگران است و باید به فعالیت آن توجه شود؛ به عبارت دیگر اگر که بودجه مناسبی داشته باشیم پس از رسیدگی در بخش بهداشت و درمان ایثارگران می توانیم از پتانسیل بخش های فرهنگی، اجتماعی و علمی با یک برنامه ریزی درست و منظم و مدون استفاده کنیم و در جهت رسیدن به اهداف پیش رویم.

این جانباز نخبه عنوان کرد: فعالیتهای علمی و فرهنگی از جمله کارهای زیربنایی  برای نسل های آینده کشور است که در این زمینه پتانسیل خوبی وجود دارد و انجمن نخبگان شاهد و ایثارگر می تواند الگوسازی های زیادی را در این راستا انجام دهد.

عضو انجمن نخبگان شاهد و ایثارگر توضیح داد: این انجمن می تواند در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به گونه ای هدفمندتر برنامه ریزی کند که علاوه بر جامعه ایثارگری در فضای بین المللی هم کارهای خوبی انجام شود بنابراین نیاز به توجه بیشتر از سوی بنیاد دارد.

عیسی مراد در پایان خاطر نشان کرد: جامعه ای که در آن زندگی می کنیم با بحرانهای اجتماعی و اقتصادی و ... مواجه است که در این فصل تازه از زندگی هر کس باید بتواند در جهت رفع مسایل کشور، ملیت و فرهنگ سهمی ایفا کند.

سفری 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :