شنبه 31 فروردین 1398 |

تشکل ها پل ارتباطی میان بنیاد و جامعه شاهد و ایثارگر است

1397/06/20 مدیر تشکل همبستگی فرزندان ایثارگر اصفهان در گفت و گو با حیات:

تشکل ها پل ارتباطی میان بنیاد و جامعه شاهد و ایثارگر است

رئیس هیئت مدیره تشکل همبستگی فرزندان شاهد و ایثارگر استان اصفهان گفت: در این تشکل به دنبال سبک های جدید و نوآوری رفتیم و تلاش کردیم همانند پلی، ارتباط بین فرزندان شاهد و ایثارگر با مسئولین در دستگاه های محل و بنیاد شهید و امور ایثارگران را تسهیل کنیم.

رئیس هیئت مدیره تشکل همبستگی فرزندان شاهد و ایثارگر استان اصفهان گفت: در این تشکل به دنبال سبک های جدید و نوآوری رفتیم و تلاش کردیم شکاف بین فرزندان شاهد و ایثارگر با مسئولین در دستگاه های محل خدمت پر شود.

مهدی منصوری فرزند شهید و رئیس هیئت مدیره تشکل همبستگی فرزندان شاهد و ایثارگر استان اصفهان در گفت و گو با پایگاه خبری حیات، گفت: فعالیت این تشکل از سال 1392 با هدف ایجاد انسجام و وحدت در بین فرزندان خانواده شاهد و ایثارگر آغاز شد و موفق شدیم تا با رسیدگی به برخی از مشکلات این قشر از جامعه، گام های خوبی را در این مسیر برداریم.

وی افزود: در این تشکل به دنبال سبک های جدید و نوآوری رفتیم و تلاش کردیم تا با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به سبک نوین، خلق روشهای جدید و تلفیقی، برگزاری کنفرانسها و سمینارهای ترکیبی، پیگری امور صنفی جامعه هدف، پیگیری مطالبات و اجرای قوانین آنها، مشاوران حقوقی، پر کردن شکاف بین فرزندان شاهد ایثارگر و مسئولین در دستگاههای محل خدمت و ... پل ارتباطی بین جامعه ایثارگر ومسئولین باشیم.

منصوری اضافه کرد: برخلاف تصور بسیاری از مردم، تشکل های شاهد در کنار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد و نه در روبروی آن؛ به این معنا که تشکل های شاهد و ایثارگر در راستای اهداف عالیه بنیاد شهید و امور ایثارگران گام بر می دارد و در همین راستا، خواسته های ایثارگران را مطالبه می کند.

رئیس هیئت مدیره انجمن همبستگی فرزندان شاهد و ایثارگر استان اصفهان اظهار کرد: توانمندسازی و تقویت روحیه هم افزایی در جامعه هدف، آموزش و یادگیری آنها، کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی، برگزاری سمینار و جشنواره های بین المللی، انجام کارهای جهادی، ارسال بیش از400 کانکس به مناطق غرب کشور و روستای زلزله زده ثلاث باباجانی و دیدار با جانبازان از جمله اقدامات این تشکل در سال های اخیر بوده است.

وی مشکلات تشکل ها را در حد مسایل تدارکاتی دانست و گفت: اصل ایجاد سازمان های غیردولتی و مردم نهاد بر مبنای غیرانتفاعی بودنشان است که در کشور ما بسیاری از انجمن های مردم نهاد تحت حمایت های مالی قرار می گیرند اما در تشکل های شاهد چنین اتفاقی مشاهده نمی شود و بیشتر مشکل ما در رابطه با محل استقرار انجمن است.

منصوری در ادامه به یکی از معضلات تشکل های شاهد اشاره کرد و گفت: یکی از مواردی که ما با آن برخورد داریم ، نبود حمایت از فرزندان شهید به ویژه دخترانی است که دچار اسیب های اجتماعی شده اند این فرزندان نیازمند توجه بیشتر سازمان ها و ارگانهای دولتی هستند، به ویژه افرادی که حتی مادرشان از دنیا رفته است و یا با آنها زندگی نمی کند.

رئیس هیئت مدیره انجمن همبستگی فرزندان شاهد و ایثارگر استان اصفهان ادامه داد: موضوع دیگر اشتغال فرزندان ایثارگر است که با برگزاری سمینارها و کارگاه های کارآفرینی به دنبال این هستیم تا خودشان کارافرین شوند به این دلیل که ظرفیت های دستگاههای دولتی محدود است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در این راستا باید تلاش کند تا با سپردن پیگیری مشکلات حوزه های فرهنگی و اجتماعی بر تشکل های شاهد، از آنها حمایت کند تا در نتیجه شاهد مرتفع شدن مشکلات خانواده های ایثارگر باشیم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :