پنجشنبه 21 آذر 1398 |

از امروز کسری خدمت ایثارگران محاسبه می شود

14:0:0    1397/06/17 مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات :

از امروز کسری خدمت ایثارگران محاسبه می شود

حیات: محمود تبریزی مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات ضمن اعلام خبر ابلاغ قانون کسر خدمت سربازی ایثارگران به بنیاد استان ها، به سوالات ایثارگران در مورد نحوه محاسبه امتیازات و چگونگی فرایند معافیت و کسر خدمت سربازی ایثارگران پاسخ داد که از نظر شما می گذرد:

محمود تبریزی مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات ضمن اعلام خبر ابلاغ قانون کسر خدمت سربازی ایثارگران به بنیاد استان ها از امروز 17 شهریور، به سوالات ایثارگران در مورد نحوه محاسبه امتیازات و چگونگی فرایند معافیت و کسر خدمت سربازی ایثارگران پاسخ داد که از نظر شما می گذرد:

س- انجام فرایند کسر خدمت سربازی از کی اغاز می شود؟

ج- بخشنامه کسر خدمت سربازی از امروز به بنیاد استان ها ابلاغ شد بنابراین قابلیت اجرا پیدا کرده است.

س- کسر خدمت بر چه اساسی صورت می گیرد؟

ج- طی توافق صورت گرفته میان ستاد کل نیروهای مسلح و مجلس شورای اسلامی، قرار شد به ازای هرماه حضور در جبهه و هر یک درصد جانبازی و نیز هر ماه اسارت، 12 روز کسر خدمت سربازی برای فرزندان ایثارگران محاسبه شود.

س- چه کسانی از فرزندان ایثارگران معاف خواهند شد؟

ج- از 20 هزار نفری که در پایان سال گذشته در دفاتر پلیس بعلاوه 10 ثبت نام کرده اند، کسانی که 28 یا 29 امتیاز از مجموع 30 امتیاز مورد نیاز برای معافیت را کسب کنند، به ترتیب اولویت معاف خواهند شد و همان طور که اعلام شد هر سال تا سقف 20 هزار نفر معافیت فرزندان ایثارگران امکان پذیر است.

س- امتیازات بر چه اساسی به ایثارگران تعلق می گیرد؟

ج- در مورد امتیاز های لازم برای کسر خدمت سربازی فرزندان پسر جانبازان و ایثارگران باید گفت، هرماه حضور در جبهه، هر یک درصد جانبازی و هر ماه اسارت یک امتیاز محسوب می شود و به ازای هر یک امتیاز، 12 روز کسر خدمت برای افراد مشمول، محاسبه خواهد شد.

س- امتیاز کسانی که مدت ها در جبهه حضور داشته اند و جانباز و ازاده هم هستند چگونه محاسبه می شود؟

ج- تلفیق جانبازی، اسارت و مدت حضور در جبهه قابل انجام است و بنابراین بر اساس میزان درصد جانبازی، مدت حضور درجبهه و اسارت، تلفیق صورت خواهد گرفت.

س- در چه صورت دومین فرزند پسر از کسر خدمت سربازی می تواند برخوردار شود؟

ج- در مورد کسانی که قبلا از درصد جانبازی ، یا میزان حضور در جبهه و یا اسارت برای معافیت فرزند پسر اول استفاده کرده اند باید بگویم در صورتی که امتیاز انان مازاد بر 30 امتیاز برای نفر اول باشد امتیاز مازاد برای کسر خدمت فرزند دوم لحاظ می شود. به طور مثال اگر فردی با 30 درصد جانبازی و 10 ماه حضور در جبهه قبلا یک فرزندش معاف شده است، اکنون 5 درصد مابقی و 10 ماه جبهه ایشان معادل 15 امتیاز می شود که مجموعا 180 روز یعنی 6 ماه کسر خدمت برای فرزند بعدی ایشان تعلق خواهد گرفت.

فرزندان جانبازان و ایثارگران برای بهره مندی از کسر خدمت سربازی باید به کجا مراجعه کنند؟

ابتدا به بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه، مرکز استان و یا شهرستانی که در ان جا پرونده دارند مراجعه کنند و پس از تکمیل فرم های مربوطه، برای مشخص شدن مدت زمان حضور در جبهه به نهادی که از ان جا به جبهه اعزام شده اند مانند سپاه یا بسیج مراجعه کنند و در مرحله بعدی فرم ها را در اختیار دفتر پلیس بعلاوه 10 قرار دهند تا فرایند کسر خدمت انجام شود.

طاهره ساعدی

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :