دوشنبه 20 مرداد 1399 |

اختلاف نظر تشکل ها و بنیاد شهید و امور ایثارگران به حداقل رسیده است

08:0:0    1397/05/20 مدیرعامل انجمن حمایت از قربانیان ترور در گفت و گو با حیات:

اختلاف نظر تشکل ها و بنیاد شهید و امور ایثارگران به حداقل رسیده است

حیات: همگرایی و تعامل بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و تشکل های مرتبط با خانواده های شاهد و ایثارگر، اختلاف نظر بین بنیاد و تشکل ها را به حداقل رسانده و گاه نیز رفع کرده است.

رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از قربانیان ترور با بیان اینکه انجمن مذکور با رویکردی بین المللی فعالیت می کند گفت: از آنجایی که برخی از کشورها با تقسیم بندی تروریسم به دو دسته خوب و بد رفتار چندگانه ای را برای مقابله با این معضل جهانی اتخاذ کرده اند و همچنین مواجهه شدن آنها با تروریسم منجر به خطر افتادن منافع‌شان می شود به همین خاطر تصمیم گرفتیم انجمن دفاع از قربانیان تروریسم را تشکیل دهیم.

ایرج مرادی با اشاره بر اینکه ایران تا سال 90 هفده هزار قربانی ترور داشته است، اذعان کرد: از آنجایی که ما از قربانیان ترور هستیم تلاش کردیم در سطح جهانی اقدام به تولید محتوا کنیم و آن را در اختیار گزارشگران ویژه سازمان ملل قرار بدهیم. هرچند آنها ما را متهم به حمایت از تروریسم می کنند اما ما از طریق فعالیت های این چنینی و با ارائه سند و مدرک از حقوق قانونی خود در برابر اتهامات وارده دفاع می کنیم.

مرادی با اعلام اینکه انجمن حمایت از قربانیان ترور تاکنون 24 نشست علمی برگزار کرده است، تصریح کرد: نشست های ما در سطح کلان ، با حضور مسئولان عالی رتبه و با موضوعاتی چون مبارزه مستمر با تروریسم در فضاهای بین المللی، مقابله با برنامه حامیان تروریسم، ایجاد همگرایی بین سازمان های مردم نهاد داخلی و بین المللی، شناسایی انجمن های همسو و فعال، تلاش در جهت تبیین حقوقی فعالیت سازمان های مردم نهاد به منظور مبارزه با تروریسم در فضای بین المللی و همچنین پیگیری و پیشنهاد قوانین حقوق بشری در جهت رفع خلأهای موجود و... برگزار می شود.

این فعال حقوق بشر با اشاره به این که ارتباط با خانواده قربانیان خارجی بسیار سخت است گفت: ما با رویکردهای بین المللی و همچنین فعالیت های مستمر خود سعی می کنیم شرایطی را ایجاد کنیم که تمامی خانواده های قربانی ترور با هر گرایش و مذهبی بتوانند یک سخن متحد داشته باشند.

رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از قربانیان ترور با اشاره به فعالیت های بین المللی انجمن، تشریح کرد: با توجه به اینکه گروه های معاند و منافقین همیشه با فعالیت های حقوق بشری ایران در مجامع بین المللی مقابله می کنند به همین خاطر همکاری با انجمن های خارجی موجب حمایت آنها از ما خواهد شد. در همین راستا ما ارتباطات زیادی با انجمن هایی از کشورهای فرانسه، اسپانیا، هلند، سوئیس و کشورهای عربی داریم.

ایرج مرادی با اعلام این که به تازگی توانسته اند ارتباط تنگاتنگی با مرکز تشکل های بنیاد شهید و امور ایثارگران، برقرار کنند، بیان کرد: در مرکز تشکل های بینیاد شهید چهار کارگروه به نام های اقتصاد مقاومتی، فرهنگی، حقوق بین الملل و بهداشت و درمان تشکیل داده ایم که مجموعه این کارگروه ها با صد و اندی تشکل در سراسر کشور در ارتباط هستند. در کل تمامی تشکل ها زیر مجموعه این کارگروه ها محسوب می شوند و آنها طبق اساس نامه خود عضو دبیرخانه هستند که مسئولیت آن به عهده اینجانب است.

وی در پایان افزود: در این راستا اگر مطالبات و برنامه های تشکل ها به حق باشد پیگیری های لازم را در دبیرخانه انجام می دهیم تا نتایج مطلوب حاصل شود. با این وجود تشکل ها تمامی برنامه های خود را از طریق این دبیرخانه پیش می برند. این همگرایی و تعامل سبب شده تا اختلافات بین بنیاد و تشکل ها از طریق این دبیرخانه رفع شود.

میلاد شویکلو

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران