یکشنبه 30 تیر 1398 |

تشکیل یک وزارتخانه جدید مشکل آفرین است نه حلال مشکل

1397/05/17 نماینده تهران در خصوص تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران در گفت و گو با حیات:

تشکیل یک وزارتخانه جدید مشکل آفرین است نه حلال مشکل

اگر قرار باشد به خاطر برخی از مشکلات ما بخواهیم بلافاصله وزارتخانه ای تشکیل دهیم الان باید ده ها وزارتخانه میداشتیم.

نایب رئیس دوم کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص طرح تشکیل وزارت امور ایثارگران که چند روز پیش در کمیسیون اجتماعی مجلس به تصویب رسید، گفت: برخی از نمایندگان مجلس برای شفاف‌ سازی فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین کاهش بروکراسی اداری و دسترسی بیشتر به مسئولان بنیاد، طرح تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران را به کمیسیون اجتماعی مجلس آوردند که نهایتا این طرح در کمیسیون تصویب شد.

محمدرضا بادامچی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات، با اعلام اینکه طرح مذکور نیاز به بررسی و چکش کاری بسیاری دارد، اذعان کرد: در شرایط فعلی باید نظر و سیاست های دولت در خصوص اضافه کردن یک وزارتخانه جدید به هجده وزارت خانه دیگر، بسیار مهم است و باید در نظر گرفته شود.

وی افزود: حقیقت آن است که این رویکرد مجلس به وسعت بخشیدن به دایره وزارتخانه های دولت چندان خوب نیست. با وجود این کارشناسان و نمایندگان مجلس باید بر روی این طرح تمرکز بیشتری کنند و نظر بدهند. این طرح تا چند روز آنیده تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌ شود و باید منتظر ماند تا در صحن علنی نتیجه قطعی اعلام شود.

نماینده تهران با اشاره بر اینکه بنیاد زیر نظر نهادهایی چون رهبری و دولت قرار داد، ادامه داد: فعالیت های بنیاد زیر نظر نهاد رهبری و دولت در حال انجام است و برای شفافی سازی بیشتر عملکرد بنیاد می توان از این طریق اقدام کرد و نیاز نیست بروکراسی اداری کشور را پیچیده تر کنیم.

بادامچی با مخالفت نسبت به تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران بیان کرد: من خود به شخصه با این طرح مخالفم. اگر قرار باشد به خاطر برخی از مشکلات ما بخواهیم بلافاصله وزارتخانه ای تشکیل دهیم الان باید ده ها وزارتخانه میداشتیم. طی سال های گذشته تلاش بسیاری صورت گرفت تا خانواده دولت کوچک شود اما امروز برخلاف سیاست های گذشته مجلس در حال فعالیت است.

عضو فراکسیون امید مجلس در خصوص نظر نمایندگان بنیاد درباره طرح تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران تشریح کرد: نمایندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران باید قاطعانه و با ارائه ادله محکم مخالفت خود را در این زمینه بیان کنند.

میلاد شویکلو

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :