جمعه 3 اسفند 1397 |

353 مشاور، راهنمای انتخاب رشته داوطلبان شاهد و ایثارگر

1397/05/14 در گفت و گوی حیات با رئیس اداره رصد و هدایت تحصیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان شد:

353 مشاور ، راهنمای انتخاب رشته داوطلبان شاهد و ایثارگر

حیات: 353 مشاور انتخاب رشته، در 218 پایگاه، کار مشاوره را برای داوطلبان شاهد و ایثارگر کل کشور انجام می دهند.


محمدعلی فقیه مدیرکل اموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران به پایگاه خبری حیات گفت: بنیاد تمامی مناطق، مراکز استان ها و شهرستان ها موظف شده اند که با تعیین وقت و به کار گرفتن مشاوران انتخاب رشته با شرایطی که بنیاد در نظر گرفته است داوطلبان شاهد و ایثارگر متقاضی مشاوره انفرادی را راهنمایی کنند.

وی افزود: داوطلبان شاهد و ایثارگر مجاز به انتخاب رشته ازمون سراسری برای انجام مشاوره در زمان تعیین شده، باید کارنامه ازمون خود و نیز برگه پرینت انتخاب رشته اولیه و مجازیی که سایت سازمان سنجش با توجه به رتبه و سهمیه برای ان ها انجام می دهد را به همراه داشته باشند.

رضوان هاشمی رئیس اداره رصد و هدایت تحصیلی بنیاد شهید و امور ایثارگران در همین زمینه به پایگاه خبری حیات گفت: ادارات بنیاد در تهران و یا دیگر مراکز استان ها و شهرستان ها، بر اساس شرایطی که بنیاد شهید و امور ایثارگران، برای مشاوران و راهنمایان انتخاب رشته داوطلبان شاهد و ایثارگر پیش بینی کرده است مانند داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته های روانشناسی و علوم تربیتی و نیز حداقل 5 سال سابقه کار در زمینه مشاوره، اقدام به بکارگیری و بهره مندی از تخصص مشاوران کرده است. از سوی دیگر در کنار این کارشناسان، مشاوران جوانی از جامعه شاهد و ایثارگر که سال های پیش با رتبه های بالا در دانشگاه های مطرح پذیرفته شده اند نیز حضور دارند و به داوطلبانی که برای مشاوره مراجعه می کنند در مورد محیط دانشگاه و نیز رشته ها توضیحاتی می دهند.

رئیس اداره رصد و هدایت تحصیلی بنیاد افزود: از روز اعلام نتایج اولیه کنکور یعنی از چهارشنبه گذشته، مشاوره های گروهی پذیرفته شدگان مرحله اول اغاز شد و از روز شنبه بنیاد با مشاوره های فردی، اقدام به راهنمایی ایشان برای انتخاب رشته کرده است که این مشاوره ها تا پایان مهلت سازمان سنجش برای انتخاب رشته و حتی در زمان تمدید نیز ادامه دارد.

هاشمی با اشاره به این که، برای تمام داوطلبان شاهد و ایثارگر که در مرحله اول ازمون قبول شده اند با پیامک، شماره تلفن های تماس برای تعیین زمان مشاوره های فردی و نیز محل انجام مشاوره، ارسال شده است تصریح کرد: داوطلبان متقاضی، تلفنی وقت مشاوره را تعیین می کنند و پس از حضور در زمان های مشخص شده از 45 دقیقه زمان مشاوره برخوردار می شوند.

رضوان هاشمی در مورد تعداد مشاوران در کشور و محل های مشاوره گفت: 353 مشاور انتخاب رشته در 218 پایگاه، کار مشاوره را برای پذیرفته شدگان مرحله اول انجام می دهند. پایگاه های مشاوره در مراکز علمی کاربردی شاهد، مدارس شاهد و مراکز مشاوره ای بنیاد مستقر است و از ساعت 6 صبح تا 9 شب برای تمامی داوطلبانی که تلفنی وقت گرفته اند خدمات مشاوره ارائه می دهد.

به بیان هاشمی سال گذشته، 10 هزار و 855 نفر از داوطلبان شاهد و ایثارگر و فرزندان جانبازان بالای 25 درصد از مشاوره انتخاب رشته بنیاد بهره مند شدند.

وی در پایان یاداوری کرد: قبل از اعلام نتایج اولیه تمامی مشاوران منتخب و نیز مسئولان و کارشناسان اموزش بنیاد در مناطق، شهرها و استان ها، مجموعا 1270 نفر،با ویئوکنفرانس، از اخرین قوانین و مقررات و تغییرات صورت گرفته در مورد سهمیه شاهد و ایثارگر و نیز انتخاب رشته مطلع شدند تا با اگاهی کامل عزیزان داوطلب را راهنمایی کنند و پرسش های انان را در این زمینه پاسخ گویند. این اموزش ها تا دو سال پیش به صورت حضوری انجام می شد که برای صرفه جویی در هزینه و کاهش اتلاف وقت از تکنولوژی های جدید مانند ویدئوکنفرانس در این زمینه استفاده می شود.

طاهره ساعدی

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :