جمعه 3 اسفند 1397 |

کاروان ویژه جانبازان فردا با مدینه خداحافظی می کند

1397/05/12 با موافقت قرائت دعای کمیل در جوار حرم رسول ا...(ص)؛

کاروان ویژه جانبازان جمعه با مدینه وداع می کند

حیات: با موافقت نماینده ولی فقیه در حج؛ مدت اقامت کاوان ویژه جانبازان در مدینه یک روز افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری حیات، حجت الاسلام والمسلمین میررحیمی روحانی کاروان ویژه جانبازان در مدینه گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در حج با درخواست جانبازان برای اضافه شدن یک روز دیگر به حضور در مدینه برای برگزاری مراسم قرائت دعای کمیل موافقت کرد؛ بنابراین، کاروان که قرار بود پنج روز در مدینه باشد، با یک روز اضافه، شش روز در مدینه مستقر خواهد بود و روز جمعه 9 مرداد عازم مکه مکرمه خواهد کرد.

وی با اشاره به دیدار کاروان با حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر، نماینده ولی فقیه در حج، افزود: ایشان در این دیدار، از فداکاری‌های شهدا و ایثارگران در طول هشت سال دفاع مقدس تجلیل و بر این موضوع تأکید کرد که اگر امروز ما حج عزتمندانه‌ای داریم همه به برکت خون شهدای عزیز و فداکاری‌های آنها است و ما سر سفره‌ای نشسته‌ایم که آنها آماده کرده‌اند و امروز این عزت و افتخار که نصیب مردم ما شده مرهون فداکاری‌های‌ شما و ان عزیزان است.

وی در مورد برنامه های هر روزه کاروان در مدینه گفت: هر شب مراسم روضه رسول ا... (ص) و صبح ها زیارت ائمه بقیع(ع) با حضور در ان مکان مقدس و سپس قرائت زیارتنامه ائمه بقیع(ع)، رسول ا... (ص) و حضرت زهرا(س) در محل هتل تدارک دیده شده بود که استقبال جانبازان و اعضای کاروان را به همراه داشت. ضمن این که هر روز عصر نیز برنامه اموزش احکام و مناسک در برنامه گنجانده برگزار می شد.

حسین غلامی مدیر کاروان ویژه جانبازان نیز با اعلام اینکه هتل محل اقامت کاروان ویژه جانبازان در مدینه منوره «جلنار طیبه» و در مکه مکرمه «دارالخدیجه» است، گفت: سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری تمام امکانات لازم را برای رفاه حال جانبازان و اعضای دیگر کاروان ویژه، فراهم کرده اند.

وی با اشاره به مشکلات جسمی جانبازان در طول سفر گفت: ٤ دستگاه اتوبوس ویژه جانبازان ، برای رفتن به مکان های زیارتی و انجام برنامه های پیش بینی شده و نیز انتقال از مدینه به مکه در اختیار کاروان قرار گرفته است.

غلامی افزود: هم اکنون سه تن از نیروهای تدارکاتی کاروان، هتل دارالخدیجه در مکه را تحویل گرفته و امکانات و شرایط لازم را فراهم کرده اند تا کاروان ویژه فردا به سمت مکه حرکت کند و در انجا استقرار یابد.

یاداوری می شود، 35 نفر جانباز، دو مادر شهید، 34 همسر جانباز، 33 نفر همراه مرد جانباز، 12 نفر قطع نخاع ویلچری، 17 نفر جانباز 70 درصد و 6 نفر جانباز حاد جسمی کاروان ویژه جانبازان را تشکیل می‌دهند که صبح روز شنبه ششم مرداد ماه ساعت 2 بامداد عازم مدینه منوره شدند و جمعه 9 مرداد نیز مدینه را به مقصد مکه مکرمه ترک خواهند کرد.

 
 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :