یکشنبه 28 شهریور 1400 |

روز خبرنگار

09:23:0    1400/05/17

روز خبرنگار

رضا حاجی آبادی؛ مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانیاز واقعه‌ای تو را خبر خواهم کرد/ و آن را به دو حرف مختصر خواهم کرد
با عشق تو در خاک نهان خواهم شد/ با مهر تو سر ز خاک بر خواهم کرد [1]

روز خبرنگار روز گرامیداشت مردان و زنان عرصه اطلاع‌رسانی؛ دانایی و آگاهی است. بی‌تردید در جهان امروز که عصر اطلاعات و ارتباطات نام‌گرفته نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه در آگاهی‌بخشی به جوامع انسانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
خبرنگاران و یا به تعبیری اصحاب رسانه، چشم و گوش هر جامعه‌ای محسوب می‌شوند. در اهمیت فعالیت خبرنگاران و رسانه‌ها همین بس که از مطبوعات و رسانه‌ها به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد شده است. علاوه بر این ازآنجاکه سالانه شمار زیادی از خبرنگاران در جریان تهیه خبر و گزارش دچار حادثه شده، زندانی، شکنجه و حتی جان خود را از دست می‌دهند این حرفه در شمار مشاغل بسیار سخت و پر مسئولیت دنیا قرار گرفته است.
در کشور ما رسانه‌های بسیاری در حال فعالیت و تهیه خبر و گزارش هستند که به گواه آمار و ارقام این حرفه در حال گسترش است و علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، در سطح بین‌المللی نیز بسیار موردتوجه صاحب‌نظران و افکار عمومی جهان واقع شده است.
خبرنگاران در جریان جنگ تحمیلی با حضور در صحنه‌های نبرد حق علیه باطل رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های رزمندگان جان‌برکف را ثبت و ضبط کردند و در این راه مقدس از هیچ تلاشی فروگذار نکردند که البته این حضور ارزنده همچنان در عرصه‌های گوناگون از جمله در روایت ایثارگری‌های کادر درمان تداوم دارد.
ضمن گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدای عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، این روز را خدمت همه خبرنگاران و به‌ویژه اصحاب رسانه در حوزه ایثار و شهادت و خانواده‌های معزز شهدای خبرنگار تبریک گفته و برای همه آرزوی توفیق داریم.

 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران