چهارشنبه 5 آبان 1400 |

 آرامش  امروزمان  از رشادت  شهیدان و جانبازان است/ به آینده امیدوارم

14:43:0    1400/04/19

آرامش امروزما از رشادت شهیدان و جانبازان است/ به آینده امیدوارم

حیات_ احسان طاهری فرد گفت: آسایش و آرامشی که امروزه داریم توسط رشادت و دلیری های شهیدان,ایثارگران و جانبازان است که جان و سلامتی خود را در این مسیر فدا کردند و ما باید تمام تلاش و سعی خود را برای حفظ این راه انجام دهیم و به جایگاهی برسیم که به مردم خدمت رسانی کنیم.

به گزارش حیات، در آستانه پنجمین جشنواره آموزشی، تحصیلی «جایزه ملی ایثار» با هدف معرفی و تجلیل از برترین‌های آموزشی و تحصیلی جامعه هدف طرح شاهد و ایجاد پویایی و تحرک و افزایش انگیزه تحصیلی در این عزیزان برگزار شده است. از ویژگی‌های شاخص این جشنواره آن است که سرآمدان تحصیلی به‌عنوان دستاوردهای طرح شاهد به جامعه معرفی می‌شوند.
آنچه در پی می‌آید گفتگوی خبرنگار حیات با احسان طاهری فرد از برگزیدگان این جشنواره و فرزند آقای غلامرضا طاهری فرد آزاده و جانباز 40 درصد از استان فارس است. وی حائز رتبه اول معدل کل در مقطع دکتری عمومی می‌باشد.احسان طاهری فرد گفت: من متولد سال 76 درشهرستان لار, استان فارس هستم. در حال حاضر در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تحصیل می کنم. به لطف خداوند و بعد حمایت خانواده و اساتید و با تلاش و پشتکار امیدوارم بتوانم در زمینه ی پزشکی موفق باشم و در آینده قادر باشم  سعی خود را در جهت پیشگیری از بیماری ها,فرهنگ سازی و بالابردن سطح آگاهی مردم قرار دهم.

این دانشجوی نخبه در ادامه اضافه کرد: به همراه برادرم در کنار تحصیل تلاش کردیم تا در زمینه پژوهش و اصول آن نیز یادگیری داشته باشیم, به همین سبب در مراکزی از جمله مرکز تحقیقات سرطان و برج پژوهشی محمد رسول ا... شیراز فعالیت می کردیم که البته به لطف خداوند تعدادی از آن پژوهش ها نیز چاپ شدند.

وی در ادامه افزود: دانشجویانی که در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند باید تمام تمرکز و فکر خود را روی هدف و مسیری که در آن قرار گرفته اند بگذارند, تا بتوانند سواد و مهارت خود را بالا ببرند و در آینده بتوانند در خدمت رسانی به  افراد جامعه مفید باشند. همانگونه که امام علی (ع) در بخشی از خطبه 108 نهج البلاغه راجع به پیامبر(ص) می فرماید:( او طبیبی است سیار که با طب خویش, همواره به گردش می پردازد و در جستجوی بیماران سرگردان است) یعنی پزشک هم باید به دنبال بیماران و برطرف سازی بیماری آنها باشد.
وی در پایان گفتگو بیان کرد: آسایش و آرامشی که امروزه داریم توسط رشادت و دلیری های شهیدان,ایثارگران و جانبازان است که جان و سلامتی خود را در این مسیر فدا کردند و ما باید تمام تلاش و سعی خود را برای حفظ این راه انجام دهیم و به جایگاهی برسیم که به مردم خدمت رسانی کنیم.

انتهای پیام 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران