چهارشنبه 5 آبان 1400 |

اجرای ۳۹ ویژه‌برنامه ایام خردادماه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران

09:56:0    1400/03/12

اجرای ۳۹ ویژه‌برنامه ایام خردادماه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران کشور گفت: ۳۹ عنوان برنامه در ایام خردادماه توسط بنیاد شهید اجرا می‌شود.

به گزارش حیات از تهران نیوز مهندس سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در نشست پرچمداران انقلاب اسلامی در نهضت امام خمینی(ره) با موضوع قیام خونین 15خرداد در دفتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد گفت: خوشحالیم در این ایام در منطقه ای هستیم که مردمش تکلیف خود را در مقاطع تاریخی بخوبی انجام داده اند و همیشه سربلند تاریخ اسلام بوده و هستند.


وی با تاکید بر اینکه اگر اکنون شاهد تحقق آرمان های امام راحل هستیم بخاطر خون شهدای 15خرداد است اظهار داشت: اگر تاکید بر بزرگداشت مراسم شهدا و شهدای قیام خونین پانزده خرداد می کنیم بخاطر دو رویکرد اس،  یک رویکرد برخورد شکلی و مراسمی است و رویکرد دیگر عمیق نگاه کردن به این موضوع است.


اوحدی با طرح این پرسش که چرا بر بزرگداشت مراسم شهدای 15خرداد تاکید هست ادامه داد: در 15خرداد سال چهل و دو چه اتفاقی افتاد است، برای رسیدن به پاسخ این سوال تاریخ زندگی امام جستجو کرد و بدانیم در منظومه حرکت های امام این آینده ترسیم شده بود.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به آموزه های دینی و موضوع شناخت و بصیرت برای انسان ها افزود:مطالعه تاریخ اگر با شناخت و بصیرت همراه باشد موجب سعادت خواهد شد،  بعد از واقعه عاشورا هیچ حرکتی مثل قیام پانزده خرداد نداشتیم و این نقطه عطف تاریخ است و بحق واقعه 15 خرداد بصیرت امام و یارانش  و حکمتی در خلقت است که سخنرانی امام در روز عاشورا رخ می دهد و دنباله آن این حرکت بزرگ شکل می گیرد.


وی با تاکید بر اینکه خانواده شهدا، حجت تمام در دین و طریق معرفت شناسی برای ما هستند، اظهار داشت: خانواده شهدا نیازی به تجلیل ما ندارند شهدا از فضل خدواند شاد هستند و ما به آنها نیاز داریم و اگر به خدمت آنها می رویم برای گرفتن بشارت است و درکنار خانواده شهدا بصیرت و چراغ راه را میبینم و امید است در این شناخت موفق عمل کنیم.


معاون رئیس جمهور در بنیاد شهید  و امور ایثارگران بیان کرد: در برهه ای از تاریخ قرار داریم که در خرداد ماه شاهد تحقق آرمان های امام در فلسطین هستیم در زمان طاغوت کسی جرات حرف زدن درباره اسرائیل را نداشت ولی اکنون با همت مجاهدان مقاومت صهیونیست ها خواب راحت ندارند و این به برکت خون شهدای 15خرداد است.


اوحدی ادامه داد: بعضی انسان ها از زمان عقب هستند مثل کسانی که در مدینه، عاشورا و...و  بودند اما نظاره گر بودند، اینها بصیرت نداشتند، برخی دیگر بصیرت و شناخت داشتند مثل حر بن یزید ریاحی و امثال این انسانها قدرت تحلیل دارند و شهدای  پانزده خرداد، انقلاب و جنگ تحمیلی چنین ویژگی هایی داشتند و برخی دیگر در زمان فعلی شناخت و بصیرت ندارند و از مسیر ولایت جدا شدند و اینها باید بدانند در تاریخ نامشان مانند خواص بی بصیرت صدر اسلام قرار خواهد گرفت.


وی افزود: برخی دیگر هم از زمان جلو هستند و امام خمینی(ره) از جمله افرادی بود که از زمان خود جلوتر حرکت می کرد و نمونه آن این بود که در زمان طاغوت فرمود: منفورترین افراد رئیس جمهور آمریکاست، اسرائیل عده سرطانی است و در زمان کنونی هم رهبری معظم این سخنان را تکرار می کنند و این سخنان بواقع که حقیقت است.


رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور آثار حرکت شهدای 15خرداد را در مقاومت کشورهای منطقه ارزیابی کرد و تصریح کرد: امروز آثار قیام مردم این دیار را در پیروزی های دنیای مقاومت می بینیم،  عظمت امام در غزه دیده شد و اسرائیل هیمنه اش شکست و اینها بخاطر شهدای قیام خونین پانزده خرداد است اگر شناخت عمیق و جوهری عظیم پیدا کردیم خداوند برکت خودش را به ما نشان خواهد داد.


معاون رئیس جمهور در پایان با تاکید بر حضور پرشور مردم در انتخابات خرداد ماه گفت: صحنه انتخابات و حضور آن در وهله اول شناخت و زمان شناسی برای مقهور ساختن چشم دشمنان به این حرکت است و در وهله دوم انتخاب اصلح و فرد شایسته برای ساختن ایران قوی می باشد که قطعا مردم ما این مرحله را نیز با حضور عظیم و بصیرت مثال زدنی خود پشت سر خواهند گذاشت.

انتهای پیام/

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران