چهارشنبه 5 آبان 1400 |

نقش  بی بدیل استاد مطهری در اعتلا و بالندگی عرصه تعلیم و تربیت

12:1:0    1400/02/12 فریده اولادقباد؛ مشاور امور زنان و خانواده بنیاد شهید و امور ایثارگران

نقش بی بدیل استاد مطهری در اعتلا و بالندگی عرصه تعلیم و تربیت

نقش استاد مطهری در اعتلا و بالندگی عرصه تعلیم و تربیت بی‌بدیل بوده است

حیات- دوازدهمین روز از دومین ماه سال یادآور سالروز شهادت مظلومانه استاد فرهیخته و معلم فرزانه شهید مرتضی مطهری است. دانشمند فاضلی که بدون تردید نقش تعالیم ژرف ایشان در اعتلا و بالندگی عرصه تعلیم و تربیت بی‌‌بدیل بوده است.
امروز نیز به برکت سال­ها مجاهدت و اهتمام این آموزگار ساحت علم و دانش میراثی بس گرانسنگ برای معلمان این مرز و بوم به جای مانده تا با بهره‌‌جویی از برکات ارزنده آن نسبت به پروراندن و تعلیم نسل چهارم انقلاب پرشکوه اسلامی مساعی ورزند.
سالروز شهادت این استاد فقید و روز معلم مجالی شایسته است تا با تکریم و تجلیل مقام شامخ معلمان و آموزگاران ایران عزیز به عنوان مجاهدان خط مقدم عرصه توسعه و تعالی کشور و تعلیم و تربیت در شرایط سخت کرونا، سر تعظیم و احترام در مقابل جهد این قشر وارسته فرود آوریم.
در طول دفاع مقدس بیش از 150 هزار نفر از معلمان در جبهه‌‌های حق علیه باطل حضور داشتند که 4 هزار و 900 تن از آنان به درجه رفیع شهادت نائل گشتند به تعبیری در مقابل هر 7 دانش آموز شهید یک معلم شهید داریم.
در میان 17000 شهید ترور کشور 158 معلم شهید در فاصله سال­های 57 تا 88 جام شهادت نوشیده‌­اند. خانم‌‌ها «سکینه سندکل» و «فاطمه صغری جعفری» معلمان شهید ترور هستند که در سال­های 89 و 61 به شهادت رسیده‌­اند.
نظر به فرمایش گهربار بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) که خردورزانه معلمی را شغل انبیاء برشمردند، زیبنده است که از درگاه خداوند کریم و به تأسی از اندیشه‌‌های امام راحل، ردای معلمی را برای این وارستگان و شایستگان، مصداق «یّخرجهم من َ الظلمات الی النور» آرزو کنیم.
انتهای پیام/

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران