جمعه 3 اردیبهشت 1400 |

تولید آثار فاخر هنری، ادای دین به  شهدا است

23:22:0    1399/12/15

تولید آثار فاخر هنری، ادای دین به شهدا است

حیات- سردار یعقوب سلیمانی گفت: امیدواریم، بتوانیم با ابزار هنر آثاری را خلق کنیم که ترویج دهنده‌ی فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

به گزارش «حیات»، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در جشنواره اختتامیه فیلم ایثار در تالار وحدت گفت: در  چهل و دو سالِ پیروزی انقلاب اسلامی و در شرایطی که در شرایط کرونایی هستیم، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اختتامیه جشنواره فیلم ایثار را با شعار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، همدلی اجتماعی و مقاومت اسلامی، در آستانه‌ی روز شهید برگزار می‌کنیم.

وی افزود: ما در این جشنواره به دنبال بهره‌گیری از هنر هنرمندان متعهد، خلاق و توانمند بودیم که با استفاده از شیوه‌های متنوع تولید به تقویت چرخه‌های ایثار اجتماعی و شناساندن مصادیق فردی  و اجتماعی آن می‌پردازند.

او در ادامه بیان داشت: هدف ترغیب هنرمندان و فیلم‌سازان به تولید محتوا‌هایی مثل ایثار و همدلی اجتماعی، ایثار و محور مقاومت و نقش آن در بیداری اسلامی، ترویج فرهنگ عفاف و نماز، سبک زندگی اسلامی، ایثار و جنگ نرم در فضای مجازی، ایثار و امید به زندگی، نقش ایثارگران در حوزه‌ی مبارزه با ویروس کرونا از جمله موضوعات مورد استفاده در این جشنواره بود.

معاون فرهنگی  و هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان داشت: از شهریور ماه تا به امروز نزدیک به ۲۲ کلیپ ترکیبی در موضوع مدافع سلامت ساخته و در اختیار رسانه ملی قرار می‌گیرد. که این نشان دهنده اهمیت نقش مدافعان سلامت در مبارزه با ویروس کرونا در کشور است.

سردار یعقوب سلیمانی در پایان گفت: امروز در شرایطی برگزیدگان را اعلام می‌کنیم که نزدیک به 900 اثر برای ما ارسال و نزدیک به ۱۲۵ اثر مورد تایید داوران قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه به بیان و تشریح روند برگزاری، بخش‌ها، اهداف و آثار رسیده به دبیرخانه چهارمین جشنواره ملی فیلم ایثار پرداخت و گفت: امیدواریم با خلق آثار فاخر هنری بتوانیم بخشی از دین خود را به شهدا و ایثارگران ادا کنیم.

انتهای پیام/

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران