جمعه 9 آبان 1399 |

گفت و گوی حیات با سردار محمد باقر نیکخواه بهرامی شاهد عینی جمعه خونین 17 شهریور57

14:17:0    1399/06/18 گفت و گوی حیات با سردار محمد باقر نیکخواه بهرامی شاهد عینی جمعه خونین 17 شهریور57

17 شهریور 57: روزی که با تیربار به روی مردم آتش گشودند

سردار نیکخواه بهرامی گفت: در میدان ژاله جزو اولین افراد بودم که در صف اول تظاهرات حضور داشتم و در حالی که با تیر بار به سمت ما شلیک می کردند، من روی دست بچه ها ایستاده بودم و شعار می دادم.

 

به گزارش حیات ،17 شریور سال 57 مولود قیام علیه استبداد ستم شاهی بود و تلاش برای رهایی از ظلم حکومت پهلوی و در این راستا، جوانان پر شماری با همبستگی در میدان ژاله تهران حضور پیدا کردند و علیرغم تهدید های رژیم مبنی بر برخورد شدید با هر گونه اعتراض، طومار خاندان پهلوی را برچیدند و مبارزه را تا فجر انقلاب اسلامی ادامه دادند.
در این ارتباط، سردار"محمد باقر نیکخواه بهرامی" از شاهدان عینی قیام جمعه خونین  17 شهریور، مسئول تبلیغات جبهه در عملیات والفجر 8  و مسئول دفاع شیمیایی (ش.م.ر) به خبرنگار پایگاه خبری حیات اظهار داشت: من از سال 55 فعالیت های سیاسی خود علیه حکومت پهلوی را آغاز کردم و در تمامی تظاهرات حضوری فعال داشتم.
نیکخواه بهرامی اشاره داشت: من در آن زمان به اتفاق تعدادی از هم دانشکده ای های علوم سیاسی ام فعالیت های خود را گسترش دادیم و تقریبا به مسئول اصلی برگزاری تظاهرات علیه رژیم پهلوی در سراسر مناطق تهران  تبدیل شدیم.
وی ادامه داد: در جریان تظاهرات، دو بار دستگیر شدم که در یک مورد به لطف خدا توانستم فرار کنم و در مورد دیگر هم پس از چند روز از زندان آزاد شدم.
سردار نیکخواه بهرامی با بیان اینکه هسته اصلی تظاهرات را در دانشگاه تهران شکل دادیم، خاطرنشان کرد: بخش دیگری از فعالیت های سیاسی و اعتراضی خود را نیز با همکاری سایر دانشگاه ها و دبیرستان های تهران سازماندهی می کردیم.
سردار نیکخواه بهرامی گفت: در جریان حادثه 17 شهریور در میدان ژاله جزو افرادی بودم که در صف اول تظاهرات حضور داشتند و در حالی که با تیر بار به سمت ما شلیک می کردند، من روی دست بچه ها ایستاده بودم و شعار می دادم.


محمد باقر نیکخواه بهرامی در پایان عنوان کرد: ما در پیشبرد تظاهرات علیه رژیم طاغوت تحت تاثیر بزرگانی مانند: آیت الله طالقانی،  شهیدان " آیت الله بهشتی"، "آیت الله مطهری"، "دکتر مفتح" و سخنرانی های مقام معظم رهبری در تبیین نهضت انقلابی و سیره عملی حضرت امام خمینی (ره) قرار داشتیم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران